استاندار یزد:پژوهش رکن مکمل آموزش عالی و عاملی برای بهبود وضع اشتغال است

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۳:۴۶ کد : ۲۷۷۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۵۲
استاندار یزد در نشستی با حضور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از روسای مراکز آموزش عالی استان یزد گفت: نظام آموزش عالی دربرگیرنده دو رکن آموزش و پژوهش است که هر یک بدون دیگری موضوعی ناتمام است.
استاندار یزد:پژوهش رکن مکمل آموزش عالی و عاملی برای بهبود وضع اشتغال است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،مهندس سیدمحمد میرمحمدی در این نشست که در دانشگاه یزد برگزار شد، اظهار کرد: در این راستا اهمیت پژوهش به حدی است که بدون وجود و در نظر گرفتن اهمیت آن نظام آموزش عالی مثمر ثمر نخواهد بود.

وی افزود: در حالیکه هزینه دانشگاه ها رو به افزایش است، ورودی دانشگاه ها نیز کاهش محسوسی یافته و توجه به بعد پژوهش مورد نیاز جامعه می تواند موجب برطرف شدن نسبی این افزایش هزینه ها شود.

وی صریح کرد: فضای مازاد مراکز آموزش عالی نیز می تواند به نوعی موجب تحمیل هزینه بر مراکز آموزش عالی شود که اگر در امر توسعه پژوهش به کارگیری شود بسیار مفید خواهد بود.

میرمحمدی ادامه داد: اهمیت موضوع پژوهش به دو نکته برمی گردد؛ نخست، این امر موجب ایجاد نگاه علمی  به مسائل و موضوعات شده و دوم، عینیت یافتن مفهوم کارآفرینی است.

به گفته وی اساس آموزش نیروی انسانی بر مبنای تربیت منابع انسانی در جهت رفع نیازها است که این امر میسر نمی شود مگر با انجام پژوهش و نگاه علمی به موضوعات. با پژوهش است که می توان علاوه بر تأمین نیازهای جامعه به امر کارآفرینی و بحران اشتغال نیز کمک کرد.