رئیس دانشگاه یاسوج: این دانشگاه با صلابت و قدرت در حال رشد و تعالی است

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۸ کد : ۲۷۵۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۵
دکتر محمودرضا رحیمی در ویژه برنامه زنده تلویزیونی که به مناسبت دهه فجر از شبکه دنا پخش می شود، گفت: تمرکز دانشگاه یاسوج بر اجرای سیاست های ابلاغی وزارت علوم است که رشد و توسعه این دانشگاه را به همراه داشته است.
رئیس دانشگاه یاسوج: این دانشگاه با صلابت و قدرت در حال رشد و تعالی است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی بیان داشت: تمرکز بر ایجاد دانشگاه های نسل سوم است یعنی دانشگاه هایی که در پرتو تولید علوم کاربردی،  ثروت آفرینی کنند.

دکتر رحیمی ادامه داد: پژوهش و آموزش توامان بایستی در جهت ثروت آفرینی همراه باشند که این سیاست به جد در دولت تدبیر و امید پیاده سازی و دنبال می‌شود.

رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: کاربردی کردن پژوهش، کیفی کردن آموزش و توسعه روابط بین الملل با دانشگاه ها و موسسات معتبر علمی دنیا از مهم ترین سیاست های وزارت علوم در دولت تدبیر و امید است که دانشگاه یاسوج نیز در راستای همین سیاست ها و این 3 محور حرکت می‌کند.

دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 6000 دانشجو و 230 نفرهیئت علمی در دانشگاه یاسوج مشغول هستند افزود: سطح کیفی دانشگاه نسبت به دانشگاه های هم تراز خود بالاتر است که این مسئله به توان علمی بالای همکاران هیئت علمی ما در دانشگاه برمیگردد.

وی با اشاره به رتبه های ممتاز کسب شده توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه در زمینه های مختلف اذعان داشت: حضور دو دانشجوی نمونه کشوری در دو سال گذشته در دانشگاه یاسوج وزن و اعتبار خاص دانشگاه یاسوج در بین دانشگاه های کشور را نشان می دهد.

دکتر رحیمی امتیاز ویژه دانشگاه یاسوج در مقایسه با دانشگاه های بزرگ تر و باسابقه تر را ، جوان بودن و پویا بودن عنوان کرد و گفت: کسب موفقیت ها و امتیازات در دانشگاه یاسوج مرهون همین دو عامل است.

رئیس دانشگاه یاسوج در بخش پایانی سخنان خود گفت: به حول و قوه الهی دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر استان با صلابت در حال رشد و تعالی است و تمام کسانی که دوستدار رشد و توسعه همه جانبه علم و دانش در استان هستند در کنار دانشگاه و همگام با این موفقیت ها از دانشگاه حمایت می کنند و امیدوارم شاهد رشد و پیشرفت هرچه بیشتر فرزندان این استان باشیم.