آیین تودیع و معارفه رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۹ کد : ۲۷۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۱
با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، آیین تقدیر از رئیس پیشین و معرفی رئیس جدید دانشکده مهندسی این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خواجه در این آیین که ...
با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، آیین تقدیر از رئیس پیشین و معرفی رئیس جدید دانشکده مهندسی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خواجه در این آیین که در سالن جلسات دانشکده مهندسی برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشکده مهندسی شاه‌راه ارتباط با صنعت استان است، گفت: این دانشکده به لحاظ جمعیت دانشجویی و تعداد اعضای هیئت‌علمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی افزود: همچنین به دلیل ظرفیت‌های موجود در این دانشکده انتظار می‌رود ریاست جدید دانشکده مهندسی در چارچوب سیاست‌های آموزش عالی برنامه‌های جامعی برای پیشرفت هرچه بیشتر این دانشکده داشته باشد.
در ادامه دکتر حمیدرضا غفوری رئیس پیشین دانشکده مهندسی با اشاره به اینکه این دانشکده به لحاظ نیروی هیئت‌علمی و دانشجو برابر با سه دانشگاه در استان است، اظهار کرد: یکی از اقدامات مؤثر انجام‌شده در دانشکده مهندسی تدوین برنامه پنج‌ساله این دانشکده است که امسال در سال سوم بیش از 70درصد برنامه پنج‌ساله اجرایی شده است.
وی عنوان کرد: از ریاست جدید دانشکده مهندسی نیز می‌خواهم با همکاری سایر اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشکده این برنامه را که برای پیشرفت هرچه بیشتر دانشکده تدوین‌شده ادامه دهند.
در ادامه دکتر کوروش حیدری شیرازی رئیس جدید دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز با تقدیر از دکتر غفوری، بیان کرد: در دوران تصدی مدیریت قبلی دانشکده پیشرفت‌های خوبی در زمینه تعداد رشته و جذب نیروی متخصص  انجام‌شده است که این مسئله وظیفه رئیس آینده دانشکده را هم سخت و هم آسان می‌کند.
وی افزود: دانشکده مهندسی جایگاه ویژه‌ای در دانشگاه شهید چمران اهواز دارد و یکی از وظایف مهم این دانشکده تربیت نیروی تخصصی و ماهر است.
همچنین چندی قبل در حکمی از سوی دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر حمیدرضا غفوری به مدت دوسال به سمت معاون طرح و برنامه این دانشگاه منصوب شد.
گفتنی در پایان این آیین با اهدای لوحی از تلاش‌های دکترغفوری در زمان تصدی پست ریاست دانشکده مهندسی تقدیر و حکم ریاست دانشکده به دکتر حیدری شیرازی داده شد.