آیین پایانی نمایشگاه هفته گرافیک در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۶ کد : ۲۷۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۸
آیین پایانی نمایشگاه هفته گرافیک اهواز، با حضور استادان کشوری گرافیک، اعضای انجمن طراحان گرافیک اهواز، جمعی از هنردوستان و دانشجویان در تالار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران برگزار شد. به گزارش روا ...
آیین پایانی نمایشگاه هفته گرافیک اهواز، با حضور استادان کشوری گرافیک، اعضای انجمن طراحان گرافیک اهواز، جمعی از هنردوستان و دانشجویان در تالار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم محمدکاظم فلسفی نماینده جامعه طراحان گرافیک اهواز در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از شکل‌گیری این رویداد خجسته برای نخستین بار در شهر اهواز، اظهار داشت: این رویداد، پیامدهای مثبت فراوانی داشته که یکی از آنها، وعده انجام این برنامه برای سال آینده است.
وی گفت: شاخصه اصلی هنر، تاثیرگذاری آن است و هیچ ابزاری مانند هنر نمی تواند بر جامعه تاثیرگذار باشد، تاآنجاکه امروزه کشوری را پیشرفته می دانند که در وحله اول هنر آن کشور ترقی یابد.
استاد گرافیک استان خوزستان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه هفته گرافیک اهواز، مشکلات هنر گرافیک خوزستان را بر ما نمایان کرد که یکی از این کاستی ها بحث آموزش بود و با برگزاری کارگاه های جنبی با تدریس استادان مطرح گرافیک ایران در طول برپایی این نمایشگاه، گام هایی در راستای رفع این نقیصه برداشته شد.
فلسفی استقبال هنردوستان و دانشجویان از این کارگاه ها را حاکی از پتانسیل عظیم استان خوزستان در حوزه هنر گرافیک دانست و در پایان از همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز، پارک علم و فناوری استان، جامعه طراحان گرافیک اهواز، استادان شیوا و سپهر که تدریس کارگاه های این هفته را برعهده داشتند تشکر کرد. 
در ادامه این مراسم، قباد شیوا استاد برجسته و صاحب سبک گرافیک ایران در سخنان کوتاهی اظهار داشت: کشور ایران با پیشینه غنی فرهنگی، هنری و تاریخی خود یکی از قطب های هنر گرافیک است و نباید گذاشت که این هنر در کشور ما متاثر از کشورهای صاحب‌نام در این حوزه همچون لهستان، ژاپن و آلمان جلوه کند.
وی گفت: خوشبختانه هفت سال پیش در دایره‌المعارف بریتانیا که مرجع مهمی در دنیا محسوب می شود، گرافیک ایران به ثبت رسید که باید برای ارتقای این نام و جایگاه ایران در هنر گرافیک، تلاش بسیار کرد.
گفتنی است در پایان آیین اختتامیه نمایشگاه هفته گرافیک اهواز، از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه با اهدای لوح، تقدیر شد.