آیین افتتاح مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال در پارک علم و فناوری یزد برگزار شد

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۹ کد : ۲۷۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۳
طی مراسمی با حضور محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، صداقت کشفی، قائم مقام صدا و سیمای است...
طی مراسمی با حضور محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، صداقت کشفی، قائم مقام صدا و سیمای استان یزد، معاونان اداره کل میراث فرهنگی استان یزد و جمعی از اصحاب رسانه استان، مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال در پارک علم و فناوری یزد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، در این مراسم با بیان اینکه این مرکز در راستای ایجاد مراکز توسعه فناوری در پارک یزد و با همکاری و حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری و سایر دستگاه های مرتبط راه اندازی شده است، گفت: قرار است متناظر با ستادهای توسعه فناوری در معاونت علمی و با توجه به ارزیابی های صورت گرفته از پتانسیل های منطقه، راه اندازی مراکز توسعه فناوری در پارک یزد صورت گیرد.
وی افزود:  پیش از این نیز مراکز توسعه فناوری آب، کاشی و سرامیک ، مرکز توسعه صنایع هوایی و هوانوردی و توسعه نانو  در پارک علم و فناوری یزد فعالیت خود را آغاز کردند.
داریوش پورسراجیان با بیان اینکه مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال در زمینی به وسعت 150 متر و سه میلیارد ریال اعتبارات دولتی احداث شده و در دو بخش بازی سازی و انیمیشن فعالیت می کند، گفت:
تاکنون 100 نفر برای فعالیت در این مرکز آموزش دیده اند و قرار است تا پایان نخستین سال فعالیت، 600 دقیقه انیمیشن تولید شود. 
وی تصریح کرد: مرحله توسعه این مرکز نیز سال آینده با سرمایه گذاری سه میلیارد و 800 میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید. 
شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه حدود سه سال پیش نیاز به راه اندازی چنین مرکزی در استان احساس شد، گفت: بسیاری از صنایع استان برای انجام کارهای تبلیغی_ ترویجی خود به سراغ شرکت ها و مراکز خارج از استان می رفتند درحالی که پتانسیل های فراوانی در این حوزه در داخل استان وجود داشت.
وی با بیان اینکه با ورود پارک علم و فناوری یزد به این حوزه و تعامل ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی، مرکزی راه اندازی شد که این پتانسیل ها را در یک نقطه متمرکز کند،گفت: در این راستا دوره های آموزشی با حضور کارشناسان پیشروی این حوزه از تهران و کرمان، برگزار  شد و از این طریق انتقال تجارب جهت تربیت و آماده سازی نیروی انسانی انجام گرفت.
احسان فرشادی مدیر مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال پارک علم و فناوری یزد نیز هدف از راه اندازی  این مرکز را ایجاد زیرساخت برای توسعه هنرصنعت انیمیشن و بازی های رایانه ای در یزد عنوان کرد و گفت: بر این اساس بسترسازی اولیه برای ورود شرکت های کوچک در حوزه تولید نیز انجام می شود.
گفتنی است، در این مراسم گزارشی از فعالیت های پارک علم و فناوری یزد در سال های اخیر نیز ارائه شد.