آیین افتتاح مرکز آموزشی-پژوهشی و خدماتی زبان در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۱۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۹ کد : ۲۷۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۳
آیین افتتاح مرکز آموزشی-پژوهشی و خدماتی زبان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیرضا جلیلی فر رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی ...
آیین افتتاح مرکز آموزشی-پژوهشی و خدماتی زبان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیرضا جلیلی فر رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز در حاشیه این آیین که همزمان با رونمایی از تندیس فردوسی در این دانشکده برگزار شد گفت: ایجاد فضاهای پویا در دانشگاه‌ها و جامعه  در گرو تغییر در نگرش‌ها و ارائه ایده‌های نو و نیز اعمال مدیریتی منطقی و آینده‌نگر است.
وی تصریح کرد: بدیهی است شناسایی دقیق و همه‌جانبه قابلیت‌ها و امکانات موجود در دانشگاه‌ها می‌تواند موجب تحولات بیشتری در عرصه پیشبرد آموزش و پژوهش باشد.
دکتر جلیلی فر افزود: وجود نیروهای پرتوان و متخصص در زمینه‌های گوناگون در دانشگاه‌ها و تمرکز امکانات سخت‌افزاری در این مراکز علمی به مدیران این فرصت استثنایی را می‌دهد تا با برنامه‌ریزی‌های سنجیده، از تمام توان موجود به نفع دانشگاه و کشور بهره گیرند.
وی با اشاره به توانایی‌های علمی این دانشکده، عنوان کرد: دانشکده ادبیات و علوم انسانی با داشتن اعضای هیئت ‌علمی پرتلاش و توانمند بویژه در گروه‌های زبان و ادبیات انگلیسی، فرانسه، فارسی می‌تواند علاوه بر انجام فعالیت‌های متعارف سازمانی خود، بیشتر و بهتر در خدمات اهداف عالی آموزشی و پژوهشی باشد.
دکتر جلیلی فرد ادامه داد: تأسیس یک مرکز آموزشی-پژوهشی و خدماتی درون سازمانی برای تجمیع و تمرکز بخشیدن به همه توانمندی‌های موجود، علاوه بر ایجاد فضایی پرشور و مؤثر در این دانشکده، می‌تواند بخش قابل‌توجهی از نیازهای بنیادی اعضای هیئت‌ علمی و دانشجویان را بویژه در امر پژوهش برآورده کرده و در جهت کارآفرینی برای دانشجویان و دانش‌آموختگان گام‌های مؤثری بردارد.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا مدیریت این دانشکده با مطالعه و بررسی توان‌های موجود، مرکز مشترک آموزشی-پژوهشی و خدماتی زبان را با موافقت هیئت‌رئیسه دانشگاه شهید چمران اهواز و زیر نظر معاونت پژوهشی این دانشگاه راه‌اندازی کرد.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اهداف تأسیس این مرکز گفت: توسعه و گسترش فعالیت‌های پژوهشی در بین افراد دانشگاهی و غیردانشگاهی، تقویت و گسترش ارتباط دانشگاه با سازمان‌های دولتی و خصوصی، استاندارد کردن فعالیت‌های علمی-پژوهشی در سطح دانشگاه و جامعه  ازجمله اهداف این مرکز است.
دکتر جلیلی فرد ادامه داد: حوزه فعالیت‌های این مرکز در گروه زبان انگلیسی و فرانسه شامل ترجمه مقالات فارسی به دو زبان، برگزاری کارگاه‌های عمومی در ترجمه متون دانشگاهی، برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون تافل و آیلتس برای عموم و برگزاری آموزش زبان فرانسه برای عموم است.
وی گفت: فعالیت‌های گروه زبان و ادبیات فارسی نیز شامل برگزاری کارگاه‌های مختلف در زمینه نگارش و ویرایش بری اعضای هیئت‌علمی، ویراستاری کتاب و گزارش‌های طرح پژوهشی اعضای هیئت ‌علمی و  برگزاری دوره‌های آشنایی با زبان‌های باستانی است.
گفتنی است آیین گشایش این مرکز با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.