آیین آغاز سال تحصیلی جدید ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تفرش برگزار شد

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۵ کد : ۲۷۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۰
آیین آغاز سال تحصیلی جدید ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تفرش به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و ستاد استقبال از مهر دانشگاه تفرش در مجموعه فرهنگی پروفسور حسابی شهرستان تفرش و با شرکت دانشجویان و مس...
آیین آغاز سال تحصیلی جدید ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تفرش به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و ستاد استقبال از مهر دانشگاه تفرش در مجموعه فرهنگی پروفسور حسابی شهرستان تفرش و با شرکت دانشجویان و مسئولان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد قاسم سحاب رئیس دانشگاه تفرش در این آیین ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان جدیدالورود گفت: چهارسال تحصیل در دانشگاه تفرش، دوران مهم و تعیین کننده در زندگی شما و بستری مناسب برای تحصیل،  کسب مهارت، انتخاب شغل و حتی ازدواج است.
وی با بیان این که دانشگاه تفرش در مقایسه با دیگر دانشگاه ها از امتیازات و پتانسیل های ویژه و ممتازی برخوردار است افزود: دانشجویان باید ضمن  استفاده از فرصت تحصیلی فراهم شده در دانشگاه تفرش ، دید متفاوتی نسبت به شرایط و پتانسیل این دانشگاه داشته و این پتانسیل را امتیازی برای رشد و شکوفایی علمی خود بدانند.
رئیس دانشگاه تفرش وسعت دانشگاه ، محیط طبیعی و سرسبز به دور از ترافیک و ازدحام شهری ، دارا بودن دریاچه مصنوعی، موزه تاریخ طبیعی ، وجود بستر مناسب برای ایجاد زمین گلف ، ورزش پاراگلایدر و پاراموتور به دلیل وجود کوه ها و محیط کوهستانی را از مهم ترین  امتیازات ویژه دانشگاه تفرش عنوان کرد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش نیز در این آیین گفت: در دین مبین اسلام  کسب علم و دانش بالاترین عبادت و مقدمه ای برای عمل و تهذیب است و اگر همراه با عمل شود مقدس و دارای جایگاه ممتاز و ویژه ای می باشد.
حجت الاسلام رسول ظرافت افزود: کسب توفیق علم و دانش در دوران جوانی بزرگ ترین عنایت خداوند به شما است که باید در مسیر رشد و تعالی، در راه کسب علم و دانش قدم برداشته و آینده کشور را به سمت توسعه و شکوفایی رهنمون سازید.
وی تصریح کرد: رسالت کنونی دانشجویان در دوران طلایی تحصیل علم در دانشگاه، تلاش برای کسب علم و دانش، تهذیب و اخلاق است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش با اشاره به آیه۳۹ سوره نجم "وَأَنْ لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَى " افزود: انسان جز سعی و تلاش خود چیز دیگری نیست لذا پیشرفت هر انسانی در مسائل مادی و معنوی در گرو تلاش و سعی خود است و خداوند متعال با توجه به اعطا نمودن  اختیار و عقل به انسان ، وی را نسبت به اعمال و رفتار خود اجبار ننموده و برای اختیار انسان احترام قائل است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تفرش نیز در این آیین گفت: دانشگاه  تفرش در بین ۱۳۰۰ موسسه آموزشی در نظام رتبه بندی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴، رتبه 25 را کسب کرد.
دکتر مهدی جعفری پناه با اشاره به اینکه ۲۱۳ نفر از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف این دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ در دانشگاه‌های دولتی کشور پذیرفته‌ شده‌اند، افزود: درصد متوسط پذیرفته‌شدگان این دانشگاه در آزمون‌های کارشناسی ارشد سال ۹۴، ۴۲/۸۶ درصد می‌باشد که این آمار بالاتر از آمار پذیرفته‌شدگان برخی از دانشگاه‌های مطرح کشور است.
وی تصریح کرد: افزایش درصد متوسط پذیرفته‌شدگان این دانشگاه در آزمون‌های کارشناسی ارشد سال  9۴نسبت به سال‌های گذشته در سایه توجه به وضعیت کیفیت آموزشی  و ارتقای آموزشی محقق شده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تفرش نیز در این آیین گفت: در سال 57 با ارائه تئوری ولایت فقیه امام خمینی (ره) بحث سیاسی حکومت شیعی شکل گرفت .
دکتر محمد حبیبی با بیان این که اکنون مشکلات اقتصادی از مهم ترین دغدغه  های جامعه ما است افزود: بحث اقتصاد مقاومتی از اهمیت بسزایی برخوردار است و همانند نظریه ولایت فقیه امام (ره) که نظر به جنبه سیاسی حکومت شیعی داشت، می تواند جنبه اقتصادی حکومت شیعه را پایه گذاری کند.