آیت الله نمازی: دانشگاه عرصه سیاسی بازی و سیاسی کاری نیست

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۹ کد : ۲۷۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۶
<div dir="None">آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دانشگاه عرصه علم و معرفت است و عرصه سیاسی بازی و سیاسی کاری نیست.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله نمازی در نشستی که با حضور د</div> ...
آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دانشگاه عرصه علم و معرفت است و عرصه سیاسی بازی و سیاسی کاری نیست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله نمازی در نشستی که با حضور دکتر ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و جمعی از کارکنان دانشگاه کاشان برگزار شد اظهار داشت: باندبازی در مراکز علمی سم برای کشور است و باید توجه داشته باشیم که در کجای تاریخ ایستاده ایم و نباید در داخل کشور با مسایل کوچک  فضا را برای نفوذ دشمنان فراهم کرد.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب که دانشجو بایستی به مسائل سیاسی واقف باشد افزود: دانشجو باید بداند که در داخل و خارج از کشور چه می گذرد، اما سیاسی کاری نداشته باشد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان خاطر نشان کرد: نگاه وزارت علوم باید به دانشگاه ها مدیریت علمی باشد و از حزب و گروه و جناح مستقل باشد.
وی  به تشکیل احزاب در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: احزابی که در کشور ایجاد شده اند باید خیلی اصلاحات در آن انجام شود و  حزب تنها باید مردمی باشد .
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خدواند امت اسلامی را امت واحده قرار داده افزود: شما استادان و روسای دانشگاهها در این شرایط حساس باید مراقب باشید و آینده کشور با شکوفایی استعدادهای جوانان رقم می خورد.
آیت ا...نمازی تصریح کرد: اگر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صداقت و تعهد را در کارها مد نظر قرار دهید موفق می شوید.
وی به تحصیل دانشجویان خارجی در داخل کشور اسلامی اشاره کرد و افزود: این دانشجویان کشورایران را محل امن برای خود دانسته که تحصیل در این دانشگاه ها را انتخاب کرده اند و از دانشجویان و از این مراکز الگو می گیرند و دانشجویان باید حجاب و عفاف را در محیط های دانشگاه و مراکز علمی مورد توجه قرار دهند.
امام جمعه کاشان خاطر نشان کرد: ارزش های اخلاقی باید هدایت شود و تنش هایی که بوجود می آید خطری است که اگر اصلاح نشود و مسئولان به آن توجه نکنند مشکل برای کشور ایجاد می کند.
آیت الله نمازی دانشجو را محور اصلی در دانشگاه  ذکر کرد و افزود: مدیران، معاونان و استادان دانشگاه  باید توجه داشته باشند  و به هر علمی که وارد می شود موضوع و هدف را بداند و بعد خواصش را.
وی اظهار داشت: دانشجو فطرتش پاک است و باید استاد بداند که چگونه با او رفتار کند تا بتواند دانشجو را  جذب کند