آموزش زبان فارسی به 800 دانشجوی عراقی در دانشگاه فردوسی مشهد

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۰ کد : ۲۶۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۶
رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی ‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد از آموزش 800 دانشجوی عراقی در سال‌جاری در این مرکز خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،احسان قبول اظهار کرد: ثبت‌نام 400 دا...
رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی ‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد از آموزش 800 دانشجوی عراقی در سال‌جاری در این مرکز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،احسان قبول اظهار کرد: ثبت‌نام 400 دانشجوی عراقی در رشته‌های مختلف دانشگاه فردوسی  مشهدانجام شده که پیش‌نیاز تحصیلی این افراد گذراندن 9 ماه آموزش زبان فارسی در موسسه است.
وی ادامه داد: 500 دانشجوی دیگر از این کشور نیز مدارک خود را به دانشکده‌های دانشگاه فردوسی مشهد ارسال کردند و بررسی‌ها در حال انجام است که در صورت تایید مدارک، از اوایل آذرماه وارد مرکز آموزشی زبان فارسی می‌شوند.
رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان این دانشگاه خاطرنشان کرد: 35 نفر از دانشجویان بورسیه از کشور یمن از طرف وزارت علوم پنج ماه است که در حال آموزش در مرکز زبان فارسی دانشگاه فردوسی  مشهدهستند و در صورت موفقیت در آزمون، از مهر ماه در کلاس‌های تخصصی رشته‌های مورد نظر خود شرکت می‌کنند.
وی اظهار کرد: اساتید زبان و ادبیات فارسی سایر کشورها نیز برای دانش‌افزایی به مرکز آموزشی زبان فارسی دانشگاه فردوسی مشهدمی‌آیند که در روزهای آینده یکی از اساتید کشور عمان وارد این دانشگاه می‌شود، همچنین دانشجویان در حال تحصیل در اروپا که برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه فردوسی می‌آیند در صورت علاقه‌مندی به شرکت در دوره‌های آموزش زبان فارسی در کنار تحقیقات خود در دوره‌های کوتاه‌مدت ما شرکت می‌کنند.
رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی گفت: این مرکز سومین مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاهی کشور بعد از دانشگاه‌های بین المللی امام خمینی (ره) قزوین و تهران است.
قبول تاکید کرد: کلاس‌های آموزش زبان فارسی این مرکز کم جمعیت و دارای هفت تا هشت دانشجو است و مدرکی که در پایان به دانشجویان ارائه می‌شود در سه سطح آغازین، میانه و پیشرفته بوده و قابل ترجمه و تائید توسط وزارت امور خارجه است.
رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی خاطرنشان کرد: دانشجویان می‌توانند از هر کشوری تقاضای حضور در دانشگاه فردوسی و مرکز آموزش زبان فارسی را داشته باشند و در صورت تائید بخش کنسولی این دانشگاه می‌توانند از امکانات تحصیلی استفاده کنند.