وزیر علوم:ایران از نظر شتاب رشد علمی جزو ۲ کشور نخست جهان است

۰۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۳ کد : ۲۶۶۶۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۵۲
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس آخرین ارزیابی، ایران از نظر شتاب رشد علمی جزو ۲ کشورنخست جهان است و با ۲۵ کشوری که رشد علمی مستمری دارند، رقابت می کند.
وزیر علوم:ایران از نظر شتاب رشد علمی جزو ۲ کشور نخست جهان است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحمد فرهادی در سفر به استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون سهم ایران در تولید مقالات پر استناد جهان۲.۲ درصد است در حالیکه سهم آن از تولید علم دنیا به یک و هشت دهم درصد می رسد.

وزیر علوم یادآورشد: ایران در تولید مقالات کیفی جهان رتبه ۱۶ را به خود اختصاص داده است و این مسیر را با شتاب بالایی طی می کند.

دکتر فرهادی در ادامه به اصلاح آئین نامه ارتقای استادان کشور اشاره کرد و گفت: پیش از این استادان علاوه بر فعالیت های آموزشی و امور جاری می توانستند امتیاز ارتقای سطح را با انتشار مقاله در نشریات بین المللی ثبت کنند.

وزیر علوم اظهارکرد: در آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیئت علمی کشور علاوه بر انتشار مقالات در نشریات و مجله های معتبر بین المللی چاپ و تالیف کتاب، ارتباط باصنعت، تولید پژوهش های کیفی و فناورانه، ارتباط نزدیک با صنعت، راه اندازی شرکت های دانش بنیان و تولید محصول از فرصت های کسب امتیاز محسوب می شود.

وی تاکید کرد: انتشار مقاله های کیفی باید نقشی در تولید فناوری و حرکت در مرزهای دانش داشته باشد و همین موضوع مدنظر برنامه های توسعه ای آموزش عالی کشور قرار گرفته است.