دانشجوی ژاپنی دانشگاه فردوسی مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) مسلمان شد

۰۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۲ کد : ۲۶۶۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۶
یک دانشجوی ژاپنی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور در مرکز مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی درحرم مطهر امام رضا (ع) به دین اسلام مشرف و مسلمان شد.
دانشجوی ژاپنی دانشگاه فردوسی مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) مسلمان شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی 'نیوتارا اینوکوچی'، دانشجوی مقطع دکترای زبان و ادبیات فارسی دردانشگاه فردوسی مشهد است.

این جوان تازه مسلمان درباره تشرف خود به دین اسلام گفت: من در رشته تاریخ هندوستان تحصیل می کردم و این رشته نیازمند این بود تا من زبان و ادبیات فارسی را به خوبی فرا بیاموزم و همین امر باعث شد تا من به ایران بیایم و بدین‌ ترتیب با دین اسلام آشنا شده و فرهنگ آن را فرا بگیرم.

اینوکوچی بیان کرد: بسیاری از مطالعات من درمورد دین اسلام مربوط به دوران دبیرستان بوده، ولی چون در آن موقع، مصداق عملی برای این فرهنگ و دین را مشاهده نکرده بودم، نتوانستم آن را به طور دقیق درک کنم.

وی افزود: پس از آمدن به ایران توانستم تا پیروان این دین ارزشمند را به خوبی از نزدیک ببینم و بدین‌ ترتیب با معارف ارزشمند و والای آن بیش از پیش آشنا شوم.

درپایان این مراسم، ازسوی مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی به این ژاپنی نومسلمان، گواهی تشرف به اسلام به همراه هدایایی اعطا شد و وی نام رضا را برای خود برگزید.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد


( ۱ )