با حضور وزیر علوم، جلسه شورای مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزارشد

۰۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۱ کد : ۲۶۶۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۹۴
دومین جلسه شورای مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۹۵ با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اعضای شورای مرکزی این دانشگاه برگزارشد.
با حضور وزیر علوم، جلسه شورای مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دومین جلسه شورای مرکزی دانشگاه در سال 95 با حضور دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، رئیس و اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی شورا در محل وزارت علوم برگزارشد.

بررسی آیین نامه نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی از مباحث مطرح شده دراین جلسه بود که پس از بحث و بررسی کلیات آن در 11 ماده و 17 تبصره به تصویب رسید.

این آیین نامه در راستای اجرایی سازی وظایف نظارتی مندرج در ماده 5 اساسنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی و به منظور تعیین ارکان نظارت ارزیابی دانشگاه، حدود وظایف و اختیارات بخش‌های آن و تبیین اصول، روش‌ها و فرآیندهای نظارتی با رویکرد استفاده از توان بخش‌های مختلف ستادی، استانی، مؤسسات و مراکز در جهت نیل به سطح مطلوب نظارت و ارزیابی و تضمین و ارتقای کیفیت نظام آموزش عالی علمی کاربردی تدوین و در نهایت تصویب شد.

همچنین بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد مراکز علمی کاربردی که در یک سال اخیر موفق به جذب دانشجوی کافی نشده‌اند و همچنین تعیین تکلیف 23 مرکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی از دیگر موارد مطرح شده درجلسه بود که مصوب شد شیوه‌ نامه ای با حفظ شرایط حقوقی در این موارد تنظیم شود.

آیین نامه شورای برنامه‌ ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی یکی دیگر از موارد مورد بررسی در شورای مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی بود که به تصویب رسید.

 

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی