آغاز فرآیند جذب مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی

۰۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۹ کد : ۲۶۶۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۳۵۶
دکتراخوان معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: فرآیند جذب مدرسان برای واحدهای استانی این دانشگاه ازتاریخ ۶ بهمن ماه سال جاری آغاز می شود.
آغاز فرآیند جذب مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراخوان دراین خصوص گفت: فرآیند جذب مدرسان این دانشگاه برای استان های مختلف کشور از امروز آغازمی شود.

وی افزود: متقاضیان باید برای اطلاع از عناوین رشته‌های تحصیلی مورد نیاز و سایر شرایط شرکت دراین فراخوان به سامانه اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان موردنظر مراجعه کنند، اما شرکت دراین فراخوان هیچ گونه تعهد استخدامی و یا جذب را برای این دانشگاه نخواهد داشت.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تأکید کرد: سامانه ثبت نام برای جذب مدرسان دراین دانشگاه از امروز در دسترس قرارمی گیرد و ثبت نام برای این دوره آغاز خواهد شد.

 

دکتراخوان با اشاره به تصویب دستورالعمل بررسی صلاحیت علمی و عمومی و به کارگیری متقاضیان تدریس علمی کاربردی، گفت: این دستورالعمل با هدف اعلام سیاست های دانشگاه مبنی بر پذیرش مدرسان به تصویب رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف ازاجرای این دستورالعمل شناسایی و به کارگیری مدرسان دارای شرایط علمی با سابقه کار و تجربه مرتبط و نیز خبرگان و متخصصان مهارتی در حرف و مشاغل مختلف، انتقال و بسط تجربیات و تخصص مدرسان مجرب و متخصص به نیروهای بالفعل جامعه از طریق نظام علمی کاربردی و مهارتی، تسریع و تسهیل فرآیند به کارگیری مدرسان مورد نیاز و  توجه به استفاده از مدرسان متناسب با شرایط بومی و مبتنی بر آمایش سرزمین تدوین شده است.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکیدکرد: متقاضیان پذیرش باید دارای مدرک دکتری با سابقه تجربی و آموزشی مکفی و یا دارای مدرک کارشناسی ارشد با سه سال تجربه کاری در محیط کار و تدریس و یا دارا بودن شرایط خبرگی (تجربی) براساس آیین نامه خبرگی مصوب مورخ 02/03/1394  دانشگاه باشند.

 

دکتراخوان اظهارداشت: مدرس علمی کاربردی آموزشی به شخصی اطلاق می شود که توانایی تدریس و تحقیق در دروس دوره های علمی کاربردی را داشته باشد .

وی تأکید کرد: دراین دانشگاه مدرس خبره به فردی اطلاق می‌شود که در یک حرفه خاص دارای تجربه، مهارت و تسلط کافی بوده، توانایی انتقال تجربه و تخصص خود به صورت تدریس در دروس عملی، آزمایشگاهی کارگاهی و یا تخصصی علمی کاربردی را داشته و چهره شاخص در زمینه تخصصی خود باشد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: مدرس تجربی نیز به فردی اطلاق می‌شود که در یک زمینه یا حرفه خاص دارای تجربه، مهارت و تسلط کافی بوده، توانایی انتقال تجربه و تخصص خود را به صورت تدریس برای دروس عملی، آزمایشگاه و کارگاهی داشته باشد.

دکتراخوان درخصوص مراحل پذیرش مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: درابتدا متقاضیان باید به پرتال واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه و از شرایط، ضوابط و تخصص های مورد نیاز مطلع شوند.

وی عنوان کرد: همچنین متقاضیان باید در سامانه آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی edu.uast.ac.ir  درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: پس از مراحل ثبت نام و پرداخت وجه ثبت نام زمان مراجعه برای مصاحبه علمی و عمومی به متقاضیان اعلام خواهد شد.

دکتر اخوان تأکید کرد: در صورتی که تعداد متقاضیان هر رشته بیش از 3 برابر ظرفیت اعلام شده باشد، روند جذب متقاضیان ازطریق برگزاری آزمون و سپس مصاحبه علمی و عمومی انجام خواهد شد.

وی افزود: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی متقاضی تدریس دردانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن انجام تمامی مراحل ثبت نام همانند سایر متقاضیان درسامانه، از بررسی صلاحیت علمی و عمومی مستثنی هستند.

 

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی


( ۳ )