آمادگی شرکت دارویی برای همکاری با پارک علم و فناوری استان مازندران

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۲ کد : ۲۶۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۰
<div dir="None">دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران از شرکت گیاهان داروئی سها جیسا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واقع در شهرک صنعتی سلمانشهر بازدید کرد.</div> <div dir="None"><span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزار</div></div> ...
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران از شرکت گیاهان داروئی سها جیسا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واقع در شهرک صنعتی سلمانشهر بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دراین بازدید دکتر معتمدزادگان ازبخش های مختلف شرکت ازجمله آزمایشگاه های مختلف شیمی، میکرو بیولوژی و خط تولید محصولات و عصاره گیری گیاهان داروئی بازدید و با نحوه عملکرد آنها آشنا شد.
درابتدای این دیداردر نشستی که با حضور دکترسید صالحی مدیر شرکت سها جیسا، دکتر معتمدزادگان و سایر مسئولان این شرکت برگزار شد، دکترمعتمدزادگان ازحضور درشرکت گیاهان داروئی سها جیسا توانمندی ها و دانش فنی این شرکت در حوزه گیاهان داروئی را ارزشمند دانست و بر ضرورت بهره گیری شرکت های دانش بنیان و صاحبان ایده  و دانش آموختگان در حوزه گیاهان داروئی از تجربیات شرکت مذکور تاکید کرد.
وی نوع فعالیت و کار شرکت که منطبق بر پتانسل های منطقه ای و اولویت های  فعالیت پارک می باشد را فرصت مهمی دانستند که در استان مازندران وجود دارد.
رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران خاطر نشان کرد که وجود تفاهم نامه همکاری بین سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با وزارت علوم در راستای حمایت از تشکیل شرکت های دانش بنیان و صاحبان ایده در حوزه گیاهان داروئی و ساماندهی این ایده ها در قالب تشکیل مرکز رشد تخصصی واحدهای فناور داروهای گیاهی یکی دیگر از فرصت ها و ظرفیت های بالقوه پیش روی پارک علم و فناوری استان و شرکت سها جیسا دانست.
دکترمعتمدزادگان نگاه صنعتی داشتن، ایجاد ارزش افزوده ، اقتصادی بودن بنگاه تولیدی، کیفیت محصول و کاهش هزینه های تولید را فاکتورهای مهمی دانست که باید بدان ها توجه شود تا یک شرکت در عرصه رقابت جهانی و منطقه ای به حیات و بقای خود ادامه دهد.
وی استقرار واحد R&D شرکت سها و ارائه مشاوره های لازم به صاحبان ایده در پارک را گامی بسیار مهم در توسعه ایده ها و تنوع محصولات این شرکت ارزیابی کرد.
رئیس پارک مازندران تعریف فرایندهای همکاری دو جانبه، انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک، در اختیار قرار دادن ظرفیت های خالی شرکت به پارک علم و فناوری استان مازندران و سرمایه گذاری مشترک در ایده های مربوط به گیاهان داروئی را خواستار شد.
سپس دکترسید صالحی گزارشی اجمالی درخصوص فعالیت های شرکت گیاهان داروئی سها جیسا ارائه کرد.
وی تولید دم نوش ها و عصاره های گیاهی را از محصولات قابل عرضه شرکت به بازار بیان کرد و عنوان داشت : تجهیز و توسعه واحد R&D شرکت و توسعه ارتباطات آن از اولویت های مهم شرکت می باشد.
دکترسید صالحی حمایت های سازمان هلال احمر از شرکت و انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت علوم را پشتوانه های مهمی ارزیابی کرد که می شود بر اساس آن سطح همکاری های دو جانبه را به سرعت افزایش داد.
مدیرشرکت سها جیسا آمادگی کامل مجموعه خود را در جهت همکاری با پارک علم و فناوری استان مازندران در راه اندازی مرکز رشد تخصصی گیاهان داروئی اعلام کرد.