با حضور رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ، نهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای در یزدآغاز به کار کرد

۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۰ کد : ۲۶۵۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۳۹
با حضوردکتر مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ، نهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد آغاز به کار کرد.
با حضور رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ، نهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای در یزدآغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در آیین آغاز به کار نهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای، دکتر شفیعی در سخنانی با اشاره به لزوم توجه به آموزش‌های کارآمد اظهار داشت : 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه باید به جای مدرک گرایی در جامعه به آموزش‌های مهارتی توجه بیشتری شود ، گفت : خوشبختانه70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند و برای جامعه مؤثر هستند.

وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه به یادگیری در هر سن و سالی و هر زمینه‌ای عنوان کرد: همواره باید به تهذیب نفس و آموزش پرداخت و این آموزش‌ها در هر زمینه‌ای که باشد بی‌تأثیر نخواهد بود.

دکتر شفیعی با اشاره به برگزاری نهمین المپیاد ورزشی  دانشگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای افزود: وقتی صحبت از ورزش می‌شود حضور جوانان و دانشجویان به ذهن متبادر می‌شود اما اینکه ورزش پرسنل نیز در نظر گرفته شده، جای خرسندی است و خوشحالیم که به آموزش و آرامش کارکنان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای نیز با ورزش توجه می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، برگزاری این المپیادها را به فال نیک گرفت و آن را موجب تبادل اطلاعات دانست و گفت: این المپیادها فضای همدلی و دوستی را به وجود می‌آورد و این فضاها تا سال‌ها اثرات مثبتی بر جای خواهد گذاشت ضمن اینکه بر روند آموزش نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح ویژگی‌های معماری استان یزد پرداخت و گفت: بافت تاریخی استان یزد سرشار از تکنولوژی است اما انسان‌ها به تکنولوژی‌هایی که در گذشته وجود داشته توجه چندانی ندارند در حالی که باید از این تکنولوژی‌ها نیز درس بگیریم و آنها را به کار ببندیم.

دکترشفیعی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به وضعیت مدرسان حق‌التدریس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: بر اساس برنامه ششم مقرر شده وضعیت مدرسان حق‌التدریس که تعداد آنها تقریبا 700 نفر است، مورد رسیدگی قرار گیرد و از حق‌التدریسی به قراردادی تغییر وضعیت دهند.

وی با اشاره به جذب نیرو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: همه ما جزئی از خانواده دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستیم اما نباید انتظار داشت که همه کارها یک شبه و یک‌ساله انجام شود ولی به طور قطع جذب نیرو برای حل بخشی از مشکلات با توجه به اعتبارات انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: بخشی از عضویت‌ها در هیئت علمی بر اساس تطبیق‌ها انجام شده اما در حال حاضر که آموزشکده‌ها به دانشگاه تبدیل شدند و نیاز به هیئت علمی و ساختار و پرسنل است باید با اندکی صبر و به مرور زمان برای انجام زیرساخت‌ها اقدام کرد.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: بودجه دانشگاه در سال 92 تقریبا 192 میلیارد تومان بود و از سویی از ابتدای دولت تدبیرو امید با 47 میلیارد بدهی مستقیم و بدهی حق‌التدریس‌ها مواجه بودیم که پرداخت شد.

دکترشفیعی با اشاره به رشد 200 درصدی بودجه در سال جاری در مقایسه با سال 92 گفت: خوشبختانه بودجه دانشگاه به 450 میلیارد تومان رسیده و امروز که بدهی‌های دانشگاه را به صفر رساندیم، می‌توان منتظر رویدادهای خوب بود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در پایان گفت: سال گذشته نتوانستیم تمامی بودجه را جذب کنیم و تنها 80 درصد از بودجه جذب شد اما امسال به طور قطع 100 درصد بودجه جذب خواهد شد و به رفاه کارکنان در سطح کشور خواهیم پرداخت.

 

کلید واژه ها: فنی و حرفه ای