انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه کاشان

۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۸ کد : ۲۶۵۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۳۲۷
دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان از انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین این دانشگاه با پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه کاشان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترزراعت هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تداوم همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی میان طرف ها در کلیه زمینه های علمی مورد علاقه و توافق با درنظر گرفتن تمامی امکانات علمی، آزمایشگاهی، فنی و اعتباری آنها ذکر کرد.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه همکاری های نظام مند مشترک پژوهشی، آموزشی و اجرایی درحوزه های علوم محیطی، معماری، حفاظت و مرمت ابنیه و بافت های تاریخی- فرهنگی، زبان شناسی، باستان شناسی، پژوهش هنر وهنرهای اسلامی، صنایع دستی ، حقوق و سایر موضوعات و مطالعات میان رشته های مرتبط بین طرف ها انجام می پذیرد.

 دکترزراعت بهره مندی طرف‌ها از امکانات آموزشی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه ای و ارتباطات بین المللی یکدیگر، همکاری در زمینه برگزاری همایش ها و کنگره های مشترک علمی در حوزه های تخصصی موردتفاهم و همکاری در راستای ایجاد رشته های آموزشی- پژوهشی میان رشته ای در حوزه های مورد تفاهم را ازجمله موارد همکاری این تفاهم نامه بیان کرد و گفت: با این تفاهم نامه از توان علمی و پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در انجام امور آموزشی و پژوهشی دانشگاه کاشان درحوزه های مورد تفاهم طراحی و اجرای پروژه های میدانی مشترک استفاده می شود.

این تفاهم نامه که در 6 ماده و یک تبصره تنظیم شده به امضای مهندس سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دکتر عباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان رسید و به مدت 5 سال اعتبار دارد.

کلید واژه ها: کاشان