سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان: موقعیت استراتژیک هرمزگان در مقیاس ملی اهمیت دانشگاه پیام نور را دو چندان کرد

۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۵ کد : ۲۶۵۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۴۸
دکترعبدالکریم قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: موقعیت ویژه و استراتژیک استان هرمزگان در مقیاس ملی اهمیت دانشگاه های پیام نور استان را دوچندان کرده است .
سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان: موقعیت استراتژیک هرمزگان در مقیاس ملی اهمیت دانشگاه پیام نور را دو چندان کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترقائدی دراین خصوص گفت: دانشگاه پیام نور استان هرمزگان با وجود ۱۴ مرکز و واحد دانشگاهی و 15 هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های استان می باشد.

وی افزود: دانشگاه پیام نور در سال ۶۷ با هدف تحصیل برای همه، همه جا وهمه وقت آغاز به کار کرد و هم اکنون این دانشگاه با شعار کتاب همراه، کلاس همراه و استاد همراه با جنبش نرم افزاری بخش اعظمی از بار تحصیل در استان و کشور ر ا به دوش می کشد.

سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور به جز مرکز بندرعباس همگی توسط خیران دانشگاه ساز ساخته شده است و تعدادی از این واحدها و مراکز تماما و بطور کامل توسط خیرین تامین اعتبار و احداث شده است.

دکترقائدی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در مقیاس ملی، منطقه ای و بین المللی مطرح می باشد و به ایفای نقش پرداخته است، تصریح کرد: موقعیت ویژه و استراتژیک استان هرمزگان در مقیاس ملی اهمیت دانشگاه های پیام نور استان را دوچندان کرده است و از طرح های بزرگ توسعه ملی، طرح توسعه مکران و سواحل مکران می باشد که دانشگاه های پیام نور میناب، سیریک و جاسک دراین خصوص می توانند نقش مهم و دوچندانی را در تربیت و آموزش نیروهای متخصص و مورد نیاز داشته باشند.

وی افزود: دانشگاه های پیام نور کیش، قشم و ابوموسی نیز در طرح های توسعه کشور بویژه طرح های توسعه سواحل شمالی خلیج فارس و جنوب کشور اهمیت به سزایی ایفا خواهند کرد. دراین طرح های توسعه ای قابل ذکر است که کشور، جمعیت پذیری و اشتغال زایی در کلیه مناطق از شرق تا غرب استان اهمیت به سزایی یافته است.

سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: دانشگاه پیام نور استان هرمزگان با بیش از۲8۰ رشته محل درمقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی توانسته است خیل عظیمی از مشتاقان تحصیل را در استان حمایت و پشتیبانی کرده و هم اکنون نیز این به صورت یک دانشگاه الکترونیکی و کارآفرین در پی اهداف عالی آموزش در کشور می باشد.

دکتر قائدی خاطرنشان کرد: اهداف دانشگاه پیام نور با همکاری و حمایت های دکتر رستمی ابوسعیدی ریاست عالیه دانشگاه و معاونان ایشان محقق خواهد شد و از همه کسانی که در توسعه و پیشرفت دانشگاه پیام نورعلی الخصوص همکاران استان که در این راستا دخیل هستند تشکر می کنم و امیدوارم همکاری و مساعدت ها بتواند ما را در رسیدن به اهداف عالیه دانشجویان یاری کند.

کلید واژه ها: پیام نور