نشست نخبگان شهرستان اسدآباد دردانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی برگزارشد

۲۸ دی ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۷ کد : ۲۶۴۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۰
نشست نخبگان شهرستان اسدآباد باموضوع توسعه پایدار شهرستان اسدآباد به میزبانی دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی برگزارشد.
نشست نخبگان شهرستان اسدآباد دردانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که با چشم انداز نقش نخبگان درتوسعه پایدار شهرستان اسدآباد برگزارشد، موضوعات راهبردی شامل:     تحلیل نقاط قوت و ضعف، تهدیدها و فرصت های پیش روی شهرستان اسدآباد در راستای توسعه پایدار توسط نخبگان، بحث و تبادل نظر نخبگان با مسئولان شهرستان در راستای توسعه پایدار و جذب سرمایه گذار، بهره گیری از مشارکت حداکثری دستگاه های اجرائی، ارتقای وضعیت اشتغال در شهرستان و بهره گیری از حداکثر امکانات موجود و جذب و به کارگیری تخصص نیروهای بومی شهرستان مورد بررسی قرارگرفت.

دکتررضا گلبداغی معاون اداری و مالی دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی و دبیرنخبگان شهرستان اسدآباد دردبیرخانه نخبگان شهرستان اسدآباد، نکات و توصیه هایی درخصوص حرکت صحیح در فعالیت های نخبگان جامعه ایراد کرد و درخصوص عدم سیاسی کاری آنها نکاتی را نیزمتذکر شد.

سپس تعدادی از نخبگان شهرستان به نمایندگی دیگر حاضران نکاتی را درخصوص موضوعات راهبردی با محوریت دستیابی به توسعه پایدار و اشتغال درشهرستان اسدآباد ارائه کردند.

ازجمله این پیشنهاد‌ها راه‌اندازی شرکت‌های صنعتی، پژوهش‌های آبی، فرصت‌های کشاورزی، تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان، راه‌اندازی فرصت اشتغال درحوزه صنعت، جایگاه امنیت و آموزش نیروی انسانی متخصص، تشخیص بیماری‌های سرطانی ازطریق فناوری نانو و آموزش نیروی انسانی متخصص با طراحی و تولید چندرسانه‌ای و نرم‌افزار موبایل بود.

حسین افشاری فرماندار اسدآباد نیز درپایان این نشست به برخی از مشکلات شهرستان اسدآباد اشاره کرد و گفت: نخبگان می‌توانند به‌عنوان امیدهای این شهرستان پیشنهادهای خود را ارائه دهند.

وی افزود: نخبگان باید همانند پزشکان اول مشکلات را در سطح جامعه تشخیص داده و سپس نسخه تجویز کرده و پیشنهاد  ارائه دهند.

افشاری با بیان اینکه باید همه دست در دست هم برای توسعه شهرستان تلاش کنیم، گفت: وجود دانشگاه یک فرصت است که می‌توان با بهره‌گیری از توان نخبگان در آن به راه‌حل‌های مناسبی رسید.

کلید واژه ها: سیدجمال الدین اسدآبادی