کنفرانس توسعه همکاری‌های علمی ایران و اتریش در دانشگاه خوارزمی برگزار شد

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۷ کد : ۲۶۴۷۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۰۵
کنفرانس توسعه همکاری‌های علمی ایران و اتریش با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، سرپرست مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ،رؤسا و معاونان پژوهشی ۷۰ دانشگاه مطرح کشور و جمعی از استادان در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
کنفرانس توسعه همکاری‌های علمی ایران و اتریش در دانشگاه خوارزمی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این کنفرانس دکترمجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی این وزارت از دانشگاه خوارزمی که میزبانی این برنامه را تقبل کردند تشکر کرده و اظهار داشت: در ایران 155 دانشگاه ملی و 530 شعبه دانشگاه از راه دور (پیام نور) وجود دارد و همچنین دو دانشگاه ویژه در علوم مهارتی که تعدادشان در سطح کشور 960 مورد است.  علاوه بر این، کشور پهناور ایران دارای دو مجموعه دانشگاهی دیگر تحت عنوان مراکز غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی است که این دو در مجموع مشتمل بر 820 واحد آموزش عالی در سطح کشور هستند.

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به تعداد دانشجویان در گروه‌های مختلف علمی گفت: 46.8 درصد دانشجویان در گروه علوم انسانی، 5.86درصد در گروه علوم پایه،5.69  درصد در گروه علوم پزشکی30.19 درصد در گروه علوم مهندسی، 4.35 درصد در گروه کشاورزی و دامپزشکی و 7.83 درصد در گروه هنر تحصیل می‌کنند.

وی در ادامه به سهم ایران در تولید مقالات علمی اشاره کرد و افزود: تعدادمقالات علمی ایران از سال 2007 تا 2016 نشان می دهد که سهم ایران در تولید مقالات افزایش یافته به طوری که در سال 2015 تعداد مقالات منتشره در مجلات  ISI، به بیش از 35 هزار مورد رسیده است و میان صد دانشگاه برتر آسیا ایران بعد از ژاپن،کره و تایوان مقام چهارم را داراست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از گسترش بخش فارسی در دانشگاه‌های خارجی استقبال می‌کنیم و امیدواریم مراکز آموزش عالی کشور در عرصه بین‌المللی توفیقات بیشتری را کسب کنند.

 

 

کلید واژه ها: خوارزمی