چاپ مقالات علمی توسط استادان شیمی دانشگاه رازی در مجلات معتبرISI

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۵ کد : ۲۶۴۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۳۵
رئیس دانشکده شیمی دانشگاه رازی از چاپ۱۸۸ مقاله علمی توسط استادان این دانشکده در مجلات معتبر ISI در سال ۱۳۹۵خبر داد
چاپ مقالات علمی توسط استادان شیمی دانشگاه رازی در مجلات معتبرISI

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر فهیمه جلالی رئیس دانشکده شیمی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت : در سال 1395، تاکنون بیش از 188 مقاله علمی توسط استادان این دانشکده در مجلات معتبر ISI به چاپ رسیده است که سهم بسیار بزرگی در مجموع تولیدات علمی دانشگاه رازی دارد.   

دکتر جلالی در خصوص برنامه های دانشکده شیمی در زمینه فعالیت های پژوهشی تصریح کرد: در رشته شیمی، مانند سایر رشته های علوم پایه، تحقیقات بنیادی انجام می شود و دراکثر موارد این تحقیقات و نتایج حاصل از آنها، چندین سال طول می کشد تا به عرصه جامعه و صنایع کشیده شوند. بنابراین فعالیت های پژوهشی بنیادی ذاتا جلوتر از صنعت و تکنولوژی هستند.

وی افزود: استادان دانشکده شیمی، در زمینه های جدید رشته خود تحقیقات با ارزشی انجام می دهند و نتایج آنها را در مجلات معتبر بین المللی چاپ می کنند.

رئیس دانشکده شیمی دانشگاه رازی خاطرنشان کرد: انجام تحقیقاتی که مرزهای دانش را گسترش دهد نیازمند امکانات وسیعی است وکارنامه دانشکده شیمی، طی سالیان متمادی از ابتدای تشکیل گروه شیمی در دانشگاه رازی، نشان دهنده وجود این پتانسیل در مجموعه شیمی است  به طوری که با اطمینان از نتایج ارزنده تحقیقات در این دانشکده، دولت می تواند سرمایه گذاری وسیعی جهت فراهم کردن امکانات مورد نیاز انجام دهد.

دکتر جلالی تاکید کرد : عده ای از استادان دانشکده در حل معضلات صنایع مختلف (به خصوص صنعت نفت) فعالیت چشمگیری دارند.

وی در خصوص برنامه های آتی دانشکده در بخش آموزش و پژوهش بیان داشت: رویکرد این دانشکده در بخش آموزش، توجه ویژه به کیفیت آموزش (بویژه در دوره کارشناسی) است تا بستر علمی و تئوری قوی ایجاد شود و فارغ التحصیلان توانایی لازم را جهت ورود به مشاغل مرتبط بدست آورند. ضمن اینکه در دوره های تحصیلات تکمیلی کارایی بسیار بالاتری خواهند داشت.

دکتر جلالی گفت: در بخش پژوهش به دنبال تامین نیازمندی های گروه های مختلف پژوهشی هستیم تا دانشکده شیمی بتواند کیفیت و کمیت تحقیقات خود را گسترش دهد.

 


( ۱ )