برگزاری مراسم تشییع دو استاد فرزانه دانشگاه خوارزمی

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۵ کد : ۲۶۴۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۷
مراسم تشییع دو استاد فرهیخته، زنده یادان دکتر علی شریعتمداری استاد نمونه کشوری، نخستین وزیر فرهنگ و آموزش عالی جمهوری اسلامی و عضو فقید شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر عباس ماهیار استاد نامدار زبان و ادبیات فارسی و خاقانی شناس بزرگ معاصر در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
برگزاری مراسم تشییع دو استاد فرزانه دانشگاه خوارزمی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای مراسم دکتر محمدعلی سبحان‌اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: خدمات مرحوم شریعتمداری در عرصه تعلیم و تربیت برای همه روشن است و همه مدیون خدمات وی هستند.

وی افزود: مرحوم شریعتمداری در مسئولیت استادی دانشگاه، خدمات بزرگی برای دانشگاهیان و فرهنگیان داشت و به طور کلی می‌توان گفت مرحوم شریعتمداری و مرحوم ماهیار سرمایه‌ها ی جامعه علمی و فرهنگی کشورمان بودند.

سپس دکتر محمد سعید تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، با بیان اینکه انسان‌ها دارای دو پدر خونی و معنوی هستند، اظهار کرد: امروز با تشییع دو استاد فرهیخته، حق پدر را به جا می‌آوریم. دکتر شریعتمداری مقدم‌المعلمین و مقدم الوزرا بود که از زمان تشکیل ستاد عالی انقلاب فرهنگی،‌ در این ستاد حضور داشت.

در ادامه دکتر فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: شخصیت بزرگی مثل ایشان، خدمات ارزنده ای به کشور عرضه کرد و دکتر شریعتمداری در تدوین برنامه‌های درسی کمک زیادی کرد و دانشجویان از تألیفات‌شان استفاده زیادی می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نیازمند برقراری ارتباط نزدیک‌تر با دانشگاه‌ها در زمینه تعلیم و تربیت هستیم، اظهار امیدواری کرد: دانشگاه‌ها در پایان‌نامه‌های مورد نیاز آموزش و پرورش، همکاری بیشتری داشته باشند.

در ادامه دکتر محمود عابدی استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه خوارزمی با اشاره به خدمات دو استاد گرانقدر این دانشگاه گفت: دانشگاه خوارزمی، دارالمعلمین عالی، مدرسه ملک‌الشعرای بهار و دانشسرای عالی است که بسیاری از بزرگان در اینجا درس خوانده و درس داده‌اند و این دو استاد نیز جزو استادان ماندگار این دانشگاه به شمار می‌روند.

سپس دکتر فرزام در باره شخصیت علمی و فرهنگی دکتر شریعتمداری سخن گفت و در پایان پس از اقامه نماز توسط حجت‌الاسلام رشاد، پیکر این دو استاد فرزانه در فضایی آکنده از غم و اندوه، تشییع و در آرامگاه ابدی خود در بهشت زهرا آرام گرفت.

گفتنی است این مراسم با حضور دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر غلامعلی حدادعادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، سردار رحیم صفوی، دکتر مصطفی معین وزیر اسبق علوم، دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، حجت‌الاسلام و المسلمین دعایی، دکتر داوری اردکانی، حجت‌الاسلام و المسلمین رشاد، دکتر غلامعلی افروز، دکتر صادق واعظ زاده، دکتر غفوری‌فر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر جاسبی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت)، هیئت رئیسه، استادان و دانشجویان دانشگاه خوارزمی و انبوهی از استادان و دانشجویان کشورمان برگزار شد. 

 

 

کلید واژه ها: خوارزمی