بازدید اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد از شرکت فولاد آلیاژی ایران

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۳ کد : ۲۶۴۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۴۸
اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد از شرکت فولاد آلیاژی ایران بازدید کردند.
بازدید اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد از شرکت فولاد آلیاژی ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به مذاکرات انجام شده بین رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد با مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی مبنی بر همکاری نزدیک‌تر دانشگاه یزد با این واحد صنعتی، تیمی متشکل از 14 تن از استادان دانشگاه یزد با هماهنگی دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه، از آن مجتمع که بزرگترین تولید کننده انواع فولاد آلیاژی در ایران و خاورمیانه است، بازدید کردند.

بر پایه این گزارش، در حاشیه این بازدید جلسه‌ای با حضور مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی و مدیران مرتبط و اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار شد و مهندس محمد ابراهیم قدیریان مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی با اشاره به اقدامات آن واحد صنعتی برای تسهیل فرایند تبادل تجربیات دانشگاهی و صنعتی به یکدیگر، آمادگی حمایت مادی و معنوی از انجام طرح‌‌های پژوهشی منطبق بر چالش‌های موجود و پایان نامه‌های دانشجویی که در راستای اولویت‌های پژوهشی این واحد صنعتی باشند را اعلام کرد.

وی همچنین از آمادگی این شرکت برای پذیرش فرصت‌های مطالعاتی استادان و دانشجویان دکترا در صنعت خبر داد.

سپس دکتر محمدعلی توانایی مدیر امور فناوری دانشگاه یزد به معرفی اجمالی این دانشگاه و ظرفیت‌های پژوهشکده‌های فعال در زمینه‌های تخصصی مختلف پرداخت.

وی راهکارهایی را برای به ثمر نشستن سریع‌تر این ارتباط، پیشنهاد کرد.

دکتر توانایی همچنین آمادگی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یزد برای میزبانی جلسه بعد و عقد تفاهم نامه فیمابین برای آغاز این همکاری را اعلام کرد.

در ادامه این جلسه دکتر منصور رفیعیان معاون پژوهشی پردیس فنی و مهندسی و رئیس مرکز تحقیقات مهندسی دانشگاه یزد نیز با اشاره به لزوم ایجاد یک ساختار پژوهشی در شرکت فولاد آلیاژی تاکید کرد.

وی ظرفیت های موجود در پردیس فنی و مهندسی را از حیث سخت افزاری و مغزافزاری معرفی کرد و بر عزم جدی استادان این پردیس و همچنین سایر پردیس‌های دانشگاه برای دستیابی به نتایج مثبت این تعامل تأکید کرد.

در پایان این جلسه مدیران بخش تحقیق و توسعه این واحد صنعتی به تعدادی از طرح‌های موفقیت‌آمیز دانشگاه یزد که با هدایت و زحمات استادان گروه مهندسی متالورژی دانشگاه یزد، همچون دکتر مسعود مشرفی‌فر و دکتر مسعود مصلایی‌پور به ثمر نشسته است، اشاره کردند. گفتنی است پخش فیلم آشنایی با شرکت فولاد آلیاژی و حضور در بخش‌های مختلف آن، از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

 

کلید واژه ها: فولاد