دیدار رئیس دانشگاه الزهرا(س) با وزیر تحصیلات عالیه و مسئولان افغانستان

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۸ کد : ۲۶۴۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۱۹
دکترانسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا به همراه دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه در سفری سه روزه به کابل با وزیر تحصیلات عالیه و وزیر امور زنان افغانستان ملاقات و از چند دانشگاه دولتی و خصوصی کابل دیدارکردند.
دیدار رئیس دانشگاه الزهرا(س) با وزیر تحصیلات عالیه و مسئولان افغانستان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این سفر دکتر ابوالحسن ریاضی معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز هیئت دانشگاه الزهرا را همراهی می کرد.
طی دیدار هیئت ایرانی با دکتر فریده مومند وزیر تحصیلات عالیه افغانستان، اعطای ۲۵ بورس تحصیلات تکمیلی برای دانش آموختگان زن افغان و همچنین ارائه فرصت مطالعاتی و دوره های پسادکتری برای استادان دانشگاه های افغانستان مورد موافقت رئیس دانشگاه الزهرا قرار گرفت.

در ملاقات با دکتر محمد امیر کاموال رئیس موسسات و دانشگاه های خصوصی وزارت تحصیلات عالی افغانستان، رئیس دانشگاه الزهرا آمادگی این دانشگاه را برای آموزش و ارتقای هیئت علمی دانشگاه های خصوصی افغانستان اعلام داشت.

همچنین دکتر خزعلی در خصوص امکان بهره برداری استادان افغان از کتابخانه دیجیتالی دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا و همچنین ارائه دوره های روش تحقیق کمی و کیفی به شکل مجازی برای استادان افغان قول مساعد داد.

طی دیدار با روسای دانشگاه های خصوصی افغانستان نیز یادداشت تفاهم همکاری آموزشی و پژوهشی با دانشگاه های خصوصی ابن سینا، گوهرشاد و کاتب و مشعل کابل و دانشگاه خصوصی اشراق هرات به امضا رسید.

گفتنی است هیئت ایرانی در روز پایانی سفر با دکتر دلبر نظری معاون رئیس جمهور افغانستان در امور زنان دیدار و گفتگو کردند و در این دیدار دکتر خزعلی بر نقش تعیین کننده تحصیلات دانشگاهی و ارتقای آگاهی زنان بر کاهش فشار و خشونت خانگی علیه زنان و تحکیم بنیان خانواده تاکید کرد.