ملاقات سفیر کرواسی در ایران با رئیس دانشگاه یزد

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۲ کد : ۲۶۴۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۰۶
در نشستی که با حضور سفیر کرواسی در ایران، رئیس انجمن دوستی ایران و کرواسی، رئیس و تنی‌چند از مسئولان دانشگاه یزد و نمایندگان سایر دانشگاه‌های استان انجام شد، زمینه‌های همکاری دانشگاه یزد با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور کرواسی بررسی شد.
ملاقات سفیر کرواسی در ایران با رئیس دانشگاه یزد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد صالح اولیا رئیس دانشگاه یزد دراین نشست با معرفی توانمندی‌های این دانشگاه در زمینه‌های مختلف بر ضرورت تقویت روابط علمی و بین‌المللی تأکید کرد.

وی همچنین توضیحاتی در زمینه علوم ورزشی، توریسم و مهندسی نساجی ارائه کرد.

درادامه استریبور کیکرتس سفیر کرواسی در ایران با توضیحاتی پیرامون آن کشور و سوابق همکاری بین دو کشور ایران و کرواسی گفت: زمینه‌های همکاری بکری ازجمله فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی وجود دارد و تاکنون تفاهم‌نامه‌های محدودی بین دانشگاه "زاگرب کرواسی" و دانشگاه‌های تهران و اصفهان منعقد شده است.

وی افزود: دانشگاه یزد می‌تواند به عنوان نماینده ایران با دانشگاه‌های مختلف کرواسی از جمله "زاگرب"، "اسپلیت"، "ریگا" و "زادار" تعامل داشته باشد.

دراین نشست همچنین سیداحمد میرزایی رئیس انجمن دوستی ایران و کرواسی و عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون استان یزد گفت: کشور کرواسی در زمینه‌های بازیافت پسماندها، توریسم، خدمات فنی و مهندسی دارای قابلیت‌های خوبی است.

وی پیشنهاد کرد: نمایشگاهی مخصوص استان یزد در زمینه فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، علمی و گردشگری در پایتخت کشور کرواسی برپا شود.

کلید واژه ها: یزد


( ۱ )