پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و دانشگاه پیام نور استان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۲ کد : ۲۶۴۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۸
به منظور حمایت از فناوران و تبدیل ایده های دانشجویان و استادان به محصول و حمایت از آنان ، تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و دانشگاه پیام نور استان به امضا رسید .
پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و دانشگاه پیام نور استان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیف ا... سعدالدین رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد دانش بنیان و با هدف جذب ایده، تبدیل ایده به محصول، حمایت از فناوران، ثبت اختراع، تجاری سازی و توسعه بازار منعقد شده است.

وی افزود: هدایت دانشجویان و فارغ التحصیلان دارای ایده به پارک و مراکز رشد وابسته به پارک به منظور ارزیابی ایده ها و کمک در تجاری سازی آنها، اولویت در پذیرش طرح های فناورانه استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور، همکاری دو جانبه در برگزاری دوره های کارآفرینی، تجاری سازی، بازاریابی و مالکیت فکری، و همکاری دو جانبه در تأسیس و راه اندازی مرکز رشد دانشگاه پیام نور استان از مواردی است که برای همکاری طرفین دراین تفاهم نامه ذکر شده است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: همچنین استفاده واحدهای فناور و فناوران وابسته به دانشگاه از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه ای پارک و دانشگاه طبق تعرفه های موجود و مشارکت دانشگاه و پارک جهت استقرار واحدهای فناور پذیرش شده توسط پارک در شهرستان هایی که دانشگاه دارای امکانات لازم است ازدیگر زمینه های همکاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و دانشگاه پیام نور استان است.

گفتنی است این توافق نامه ۵ سال قابل اجراست و در پایان مدت براساس توافق طرفین قابل تمدید است.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان سمنان