رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از حرکت این مجموعه به سمت پروژه های دریامحور خبر داد

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۷ کد : ۲۶۴۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۲
دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از حرکت این مجموعه به سمت پروژه های دریامحور خبر داد.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از حرکت این مجموعه به سمت پروژه های دریامحور خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فتی در نشست مشترک فناوران با مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان با قدردانی از همکاری مدیر بندر شهید باهنر در توسعه زیرساخت ها و فراهم کردن زمینه برای ورود شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: توجه به ظرفیت شرکت های دانش بنیان باعث می شود تا زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

وی افزود: بخش زیادی از فعالیت شرکت های دانش بنیان به حوزه دریا و بندر مرتبط است از این رو همکاری طرفین می تواند هم بخشی از نیازهای بنادر و دریانوردی از طریق این شرکت ها تامین و هم زمینه برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم شود.

در این نشست محمد محسنی مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر وشرق استان هرمزگان از آمادگی این مجموعه برای تامین زیرساخت های توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری خبر داد.

وی افزود: مجموعه بندر شهید باهنر در راستای توسعه شرکت های دانش تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا هم به توسعه شرکت های دانش بنیان کمک کند و هم از ظرفیت این شرکت ها برای توسعه و تجهیز بنادر استفاده کند.

محسنی با بیان اینکه ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه جدی قرار نگرفته است، تصریح کرد: ورود این شرکت ها به حوزه های مختلف بندری از جمله صادرات محصولات می‌تواند موثر واقع شود و در همه بخش‌ها زمینه را برای فعالیت این شرکت ها فراهم می‌کنیم.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان همچنین به اختصاص محل استقرار شرکت های دانش بنیان دریایی برای انجام فعالیت ها در بنادر استان هرمزگان گفت: سازمان بنادر به اهمیت این شرکت ها واقف است و ما آمادگی داریم در اختصاص فضای استقرار شرکت‌های دانش بنیان همکاری لازم را با پارک علم و فناوری هرمزگان داشته باشیم.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری هرمزگان