رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از خوابگاه‌های دانشگاه یاسوج بازدید کرد

۲۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۴ کد : ۲۶۴۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۹
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از خوابگاه‌ها و سلف سرویس دانشگاه یاسوج بازدید کرد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از خوابگاه‌های دانشگاه یاسوج بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ذوالفقار یزدان مهر در بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی و سلف سرویس دانشگاه یاسوج به خبرنگاران گفت: حدود 116 خوابگاه ملکی و 320 خوابگاه غیر دولتی دانشجویی در کشور داریم  وهم اکنون با کمبود 300 خوابگاه مواجهیم.

وی بیان کرد: سعی کرده ایم با توجه به برنامه پنجم توسعه از طریق دادن کمک رهن نگذاریم هیچ دانشجویی پشت درب خوابگاه‌ها بماند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: برای سال آینده با هم افزایی سازمان مدیریت و صندوق رفاه دانشجویان، تسهیلات ارزان قیمت در اختیار دانشگاه و بخش خصوصی می گذاریم تا کمبود فضای خوابگاهی را جبران کنیم.

یزدان مهر تصریح کرد: با کمک های صورت گرفته وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه یاسوج نسبت به قبل بهتر شده اما جای کار بیشتری دارد و کمک هایی را به دانشگاه یاسوج خواهیم داشت.

دکتر محمودرضا رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج پس از این بازدید در نشست با رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پیرامون بررسی مسائل و مشکلات دانشگاه یاسوج در حوزه خوابگاه‌ها گفت: عمده مشکلات صنفی دانشجویان در زمینه خوابگاه و سلف سرویس بود که با برنامه ریزی در تابستان گذشته، تعمیرات اساسی ، تغییر کاربری، بازسازی و جا به جایی انجام شد که ماحصل آن علاوه بر سهولت دسترسی و تردد بین واحدهای آموزشی، اداری و دانشجویی افزایش ظرفیت خوابگاه‌ها بود.

وی اقدامات انجام شده در دانشگاه یاسوج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قدم‌های خوبی برداشته شده است اما تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله وجود دارد و همه ما در تلاش برای کاهش این فاصله ها هستیم.

کلید واژه ها: یاسوج


( ۱ )