پوستر دومین جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت دردانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر رونمایی شد

۲۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۱ کد : ۲۶۴۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۲۲
دومین جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت با محورهای 'شهدای گمنام، شهدای دانشجو، شهدای مدافع حرم، غواص، رسانه، دفاع مقدس، آزادسازی خرمشهر و راهیان نور' برگزارمی شود.
پوستر دومین جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت دردانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آرش امرایی دبیردومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت در این آیین گفت: با توجه به برگزاری نخستین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت در هفته دفاع مقدس، تصمیم دانشگاه و معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براین شد که دومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت به میزبانی دانشگاه علوم و فنون دریایی همزمان با سوم خردادماه و گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزارشود.

وی با اشاره به اعلام فراخوان دومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت افزود: شرکت کنندگان دراین جشنواره می توانند آثار خود را در بخش ادبیات مقاومت شعر و داستان و در بخش هنر مقاومت عکس، نقاشی، طراحی پوستر، نمایش خیابانی، فیلم کوتاه موسیقی تا ۲۳ فروردین ۹۶ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

امرایی آثار دریافتی درنخستین جشنواره ملی هنر و ادبیات را ۷۰۰ اثر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در نخستین جشنواره، نمایش خیابانی و طراحی پوستر قرارنداشت، امید است در دومین جشنواره تعداد زیادی از آثار به این جشنواره برسد.

وی بیشترین جامعه هدف را دانشجویان سراسر کشور خواند و افزود: در جامعه هدف جشنواره گذشته دانشجویان شرکت کردند، ولی در دومین جشنواره علاوه بر دانشجویان دانشگاه های دولتی سراسر کشور مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و غیر انتفاعی، کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه ها می توانند شرکت کنند.

دبیردومین جشنواره هنر و ادبیات مقاومت، فرهنگ ایثار و شهادت را از عالی ترین مفاهیم در جامعه دانست و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، عنصر حرکت دهنده در جامعه است و اما موانعی همچون دغدغه های اقتصادی، برخوردهای سلبی، درست انجام نشدن کار نهادهای فرهنگی و بسیاری موارد دیگر بر سر راه انتشار فرهنگ ارزشمندی که می تواند انقلاب ما را بیمه کند و نجات دهنده آن از مصیبت ها و گرداب هایی باشد که در دنیا و منطقه است، فرهنگ ایثار و شهادت است.

دکترلطف الله خواجه پور رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز درنشست خبری با اصحاب رسانه، خرمشهر را نماد مقاومت دفاع مقدس در کشور عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره های ویژه ایثار و مقاومت می تواند فرهنگ دفاع مقدس را به نسل های جوان منتقل کند.

وی با بیان اینکه نسل جوان ما دارای هنرهای مختلفی است، افزود: در این جشنواره جوانان دانشجو و دانشگاهیان می توانند از این مسیر هنر خود را معرفی و مطرح کنند.

دومین جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت، سوم و چهارم خرداد ۱۳۹۶ در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزارمی شود.

گفتنی است فراخوان این جشنواره ازتاریخ ۲۵ دی ماه آغاز شد و مهلت ارسال آثار نیز تا ۲۳ فروردین و نتایج داوری آثار پنجم اردیبهشت سال ۱۳۹۶ اعلام شده است.

کلید واژه ها: خرمشهر