نخستین همایش ملی توسعه در صنایع شیمیایی در دانشگاه جیرفت برگزار می شود

۲۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰ کد : ۲۶۴۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۸
دکترناصر برومند رئیس دانشگاه جیرفت گفت: نخستین همایش ملی توسعه درعلوم و صنایع شیمیایی با مشارکت شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان و سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب این استان درتاریخ ۱۳ و ۱۴ بهمن ماه سال جاری برگزارخواهد شد.
نخستین همایش ملی توسعه در صنایع شیمیایی در دانشگاه جیرفت برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتربرومند دراین خصوص گفت: امروزه باید درصدد ترویج و گسترش فرهنگ کارآفرینی در جامعه باشیم و یکی از راه های رفع معضل بیکاری، آشنایی جوانان با صنعت، تولید و کارآفرینی است که دانشگاه ها و موسسات آموزشی باید این مهم را سرلوحه اقدامات تحقیقاتی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه امروزه در دنیا همه فعالیت هایی که به تولید ختم می شود، بنیه علمی قوی دارد، تصریح کرد: دانشگاهی موفق است که پژوهش ها و تحقیقات خود را به سمت نیاز جامعه و رفع چالش های پیش رو سوق دهد و نخستین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی در راستای رفع چالش های صنعتی با کمک پژوهش های دانشگاهی برگزار می شود.

رئیس دانشگاه جیرفت درخصوص اهداف برگزاری این همایش نیز گفت: جوانان کشور در همه زمینه ها فکر و ایده های ناب دارند اما روش پیاده سازی و اجرایی کردن آن را نیاموخته اند، بنابراین جذب جوانان خوش فکر و ایده پرور یکی دیگر از اهداف نخستین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی است.

وی ادامه داد: توسعه ارتباط دانشگاه، صنعت و ترویج اصول صنعتی کردن تحقیقات دانشگاهی نیز از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

دکتربرومند گفت: شیمی فیزیک، شیمی معدنی، شیمی آلی، شیمی تجزیه، بیوفیزیک و بیوشیمی ازجمله محورهای اصلی نخستین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی است.

وی افزود: همزمان با برگزاری این همایش، نمایشگاه فراورده های صنعتی استان کرمان در دانشگاه جیرفت برگزار می شود.

کلید واژه ها: جیرفت