آغازدومین همایش فعالان فرهنگی دردانشگاه صنعتی اصفهان

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۹ کد : ۲۶۴۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۷
دومین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان، با حضور دانشجویان فعال فرهنگی و مسئولان فرهنگی این دانشگاه آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمهدی برنجکوب معاون فرهنگی و اجتماعی دانش...
دومین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان، با حضور دانشجویان فعال فرهنگی و مسئولان فرهنگی این دانشگاه آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمهدی برنجکوب معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان درآیین افتتاحیه این همایش با تأکید بر الگوبرداری از سیره و روش تبلیغی پیامبرگرامی اسلام (ص) در دعوت به سوی پروردگار گفت: اگر درفعالیت‌هایمان پیرو رسول اکرم (ص) باشیم، باید دعوت ما به سوی تمامی خیر و زیبایی و برمبنای بصیرت، آگاهی و اندیشه‌ورزی باشد.
وی افزود: دراین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه شامل کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، تشکل‌های اسلامی، شورای فرهنگی خوابگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه صنعتی اصفهان حضور خواهند داشت.
دکتربرنجکوب گفت: فعالان فرهنگی دانشگاه دراین همایش درکارگاه‌های آموزشی تخصصی با موضوعات مدیریت پروژه‌های اجتماع‌محور، شبکه سازی اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی، اصول فعالیت‌های تشکیلاتی و تیمی، نقش جنبش‌های دانشجویی درتمدن ایران اسلامی، کارآفرینی و ارتباط با صنعت، برندسازی شخصی با رفتار حرفه‌ای و ارتباط مؤثر، کارآفرینی فرهنگی اجتماعی و برنامه‌ریزی فرهنگی با رویکرد دانشجویی شرکت خواهند کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر لزوم هدفمندبودن فعالیت‌های فرهنگی ادامه داد: در مدت دو سال گذشته معاونت فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان تلاش داشته تا با یک نگاه فرآیندگرا در حوزه فعالیت‌های فرهنگی عمل کند.
درادامه این مراسم حجت‌الاسلام‌ حیدری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به این که دانشگاه محلی برای آزاداندیشی و تربیت نسل آینده است، عدالت‌خواهی، آزادی‌خواهی، انگیزه‌های ضد استعماری و ضداستکباری را ازجمله مهم ترین خواسته‌های جنبش دانشجویی درکشور عنوان کرد و گفت: بخش عمده ای از جوهره جنبش دانشجویی توسط تشکل‌های دانشجویی دردانشگاه‌ها به وجود آمده است.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور درسال جاری، اعتماد به نفس، مبارزه با نظام سلطه و استکبار، عدالت‌خواهی، رشد علمی، کار و تلاش و پرهیز از تنبلی با همه دیدگاه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را مهم‌ترین فرایض تشکل‌های دانشجویی از دیدگاه رهبرانقلاب بیان کرد که درنهایت منجر به ایجاد دانشگاه اسلامی خواهد شد.
گفتنی است دومین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان با برگزاری کارگاه های مختلف در زمینه فعالیت های فرهنگی با حضور اساتید صاحب نظر و برنامه‌های متنوع  فرهنگی، ورزشی و تفریحی در اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان ادامه خواهد داشت.