با حضور دبیر ستاد رفاهی وزارت علوم ، نشست شورای رفاهی اعضای هیئت علمی دانشگاه های منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

۲۵ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۲ کد : ۲۶۳۸۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۱۶
نشست شورای رفاهی اعضای هیئت علمی دانشگاه های منطقه ۵ کشور با حضور دکتر میرباقری مشاورمعاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دبیر ستاد رفاهی این وزارت ، دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکترمرادی معاون اداری ومالی این دانشگاه و نیز مشاوران رفاهی روسای دانشگاه های منطقه ۵ کشور برگزار شد.
با حضور دبیر ستاد رفاهی وزارت علوم ، نشست شورای رفاهی اعضای هیئت علمی دانشگاه های منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست، دکتر میرباقری به بیان اقدامات صورت گرفته در زمینه حل مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی پرداخت و بر پیگیری های لازم جهت حل نواقص موجود در قوانین تاکید کرد و گفت: در این مدت پیگیری هایی جهت اختصاص مستر کارت و نیز کارت های اعتباری با مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای هریک از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها انجام شده است.

وی افزود: تلاش هایی در جهت تسهیل استفاده از امکانات گردشگری دانشگاه های مختلف و ایجاد یک بانک اطلاعاتی در این زمینه در حال انجام است.

سپس دکتر اختری با تسلیت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و خیر مقدم به مهمانان جلسه، به بیان مشکلات دانشگاه های نوپا در بخش امکانات رفاهی اعضای هیئت علمی و کارمندان پرداخت و با اشاره به اهمیت توجه به رفاهیات اعضای هیئت علمی، کمبود منابع مالی و نقص قوانین در اختصاص ردیف بودجه خاص به رفاهیات را از دلایل اصلی عدم توجه کافی به این مهم برشمرد.

در ادامه این نشست مشاوران رفاهی روسای دانشگاه های منطقه ۵ که شامل دانشگاه های استان های ایلام، کردستان، کرمانشاه و لرستان می باشند، به بیان نقطه نظرات در زمینه های رفاهی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها پرداختند.

در پایان نشست، انتخاباتی به منظور انتخاب دبیر رفاهی منطقه ۵ برگزار شد که دکتر مجید محدثی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اکثریت آرا به عنوان دبیر رفاهی منطقه ۵ منصوب شد.


( ۱ )