دانشگاه علامه طباطبائی "دستگاه برتر در زمینه پاسخگویی مالی" شد

۲۵ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۰ کد : ۲۶۳۸۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۰۶
در نخستین دوره اعطای "نشان تندیس ملی پاسخگویی مالی دستگاه های اجرایی کشور" که ۲۲ دیماه در محل مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، دانشگاه علامه طباطبائی از بین ۲ هزار موسسه و نهاد عمومی ارزیابی شده در زمینه تحقق حسابداری تعهدی به عنوان دستگاه برگزیده معرفی شد.
دانشگاه علامه طباطبائی "دستگاه برتر در زمینه پاسخگویی مالی" شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از روابط عموممی دانشگاه علامه طباطبایی، درآئین اختتامیه سومین همایش "استانداردهای حسابداری بخش عمومی-تجربیات گذشته، مسیر پیش رو" که در محل مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر اکرمی معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور و مسئولان و مدیران منابع انسانی و مالی دستگاه ها و نهادهای عمومی کشور برگزار شد، هفت دستگاه و نهاد اجرایی که در زمینه تحقق شفافیت و انضباط مالی با پیاده سازی و اجرای استانداردهای بخش عمومی برگزیده شده بودند، معرفی شدند.

دانشگاه علامه طباطبائی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان امور مالیاتی کشور، هفت موسسه و نهاد کشور بودند که در این ارزیابی به عنوان برگزیده معرفی شدند و عملکرد آنان مورد تقدیر قرار گرفت.

لازم به ذکر است این ارزیابی از کلیه دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی که صورت های مالی سال ۱۳۹۴ آنها بر اساس نظام حسابداری بخش عمومی بر مبنای تعهدی انجام شده بود، صورت گرفت. در این مراسم از تلاش و کوشش دکتر محمدرضا ویژه معاون توسعه و منابع دانشگاه و حسن آباقری مدیر امور مالی دانشگاه تقدیر شد و تندیس و نشان ویژه ای به آنان اهدا شد و از تلاش های مجموعه دانشگاه در تحقق این دستاورد قدردانی شد.