معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم : تشویق دانشگاهیان به انجام پژوهش در زمینه علم و صنعت و حمایت از پژوهشگران ،از اولویت های وزارت علوم است

۲۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۰ کد : ۲۶۳۶۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۹۰۶
پنجاهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها ، مراکز پژوهشی وپارک های علم و فناوری با حضورمعاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم : تشویق دانشگاهیان به انجام پژوهش در زمینه علم و صنعت و حمایت از پژوهشگران ،از اولویت های وزارت علوم است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمراسم افتتاحیه این اجلاس، دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در سخنانی اظهار داشت: این اجلاس بسیار مهم و ارزشمند در آستانه ابلاغ برنامه ششم توسعه کشور برگزار می شود تا بتوانیم برنامه‌های آتی خود را تدوین کرده و جمع‌بندی از عملکرد سه سال اخیر داشته باشیم.

دکتر احمدی افزود: طی چند سال اخیر سعی شده ریل گذاری برای هدایت دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و تبدیل شدن به دانشگاه های مبتنی برنوآوری و اثرگذاری شکل بگیرد و تلاش شده تعامل بیشتری با شرکت‌های دانش بنیان، توسعه ارتباط با صنعت و مراکز رشد در دانشگاه‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش ها و هدف گرا بودن آنها در اولویت وزارت علوم است، افزود: تشویق دانشگاهیان به انجام تحقیق و پژوهش در زمینه علم و صنعت و حمایت از پژوهشگران نیز از اولویت های وزارت علوم است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: امید است که در آستانه ابلاغ برنامه ششم، با حضور پر رنگ محققان و پژوهشگران برنامه ی تدوین شود و عملکردها در راستای پیشرفت علوم و فناوری در این چندسال اخیر جمع بندی شوند.

وی تصریح کرد: دانشگاه کار آفرین، دانشگاه برتر، دانشگاه های اثرگذار و طرح پایش و ارزیابی نظام علم و فناوری ۴ طرح ویژه اقتصادی مقاومتی می باشد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بیان کرد: ورود به حل معضلات موجود در جامعه یکی از نقش های دانشگاه ها می باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگر دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری فعال باشند و ظرفیت های موجود در جامعه را پیدا کنند قطعاً علم ما پیشرفت خواهد کرد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: زمینه تعامل بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه ارتباط با صنعت و مراکز رشد در دانشگاه‌ها فراهم شده است.

دکتر احمدی در پایان گفت: همه علوم در دانشگاه ها باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند چرا که فناوری بدون بنیان علمی معنی دار نخواهد بود.

بر اساس این گزارش پنجاهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به مدت دو روز در دانشگاه سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

ارائه سخنرانی در زمینه راهکارهای ارتقای جایگاه مدیریت پژوهش و فناوری کشور، تقویت جایگاه شورای عالی عتف برای هدایت علم، پژوهش و فناوری کشور، مأموریت‌گرایی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی از دیگر بخش‌های این نشست است.