پیام تسلیت رئیس دانشگاه یزد به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

۲۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۸ کد : ۲۶۳۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۱
دکتر محمدصالح اولیا رئیس دانشگاه یزد با صدور پیامی ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد این ضایعه اسفناک، پیام آور حرکت جامعه در مسیر وحدت و همدلی، اخلاق و انصاف، و اصلاح و تعالی باشد.
پیام تسلیت رئیس دانشگاه یزد به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، د ر متن این پیام آمده است:

ما همه از اوییم و به سوی او باز می‌گردیم انسان‌ها بر حسب تاثیری که بر جامعه پیرامونی خود می‌گذارند ارزیابی می شوند. آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) یکی از این انسان‌های برجسته است که به واسطه تاثیرگذاری قابل توجهی که در یک برهه حساس از تاریخ کشورمان داشته است به یاد خواهد ماند. شاید همین نگاه بلندمدت و تاریخی ایشان بود که در مواجهه با مشکلات، بحران‌ها، فراز و نشیب‌ها، و ناملایمات صبر پیشه کند و به اهداف بلند نظام و انقلاب چشم بدوزد.

در حوزه نظری هم نقش آیت الله رفسنجانی (ره) در ترویج آزاداندیشی، اعتدال، و نقد منصفانه و بدون تعصب قابل تقدیر است. نوآوری در طرح شجاعانه مباحث جدید و متناسب با شرایط روز کشور در خطبه های نماز جمعه نمودی از قدرت فکری، پژوهشی، و اجتهادی ایشان بود.

ضمن آرزوی رحمت و مغفرت الهی برای این یار وفادار امام و رهبری، امیدوارم این ضایعه اسفناک، پیام آور حرکت جامعه در مسیر وحدت و همدلی، اخلاق و انصاف، و اصلاح و تعالی باشد.