حمایت از طرح ها و ایده های برتر که دور نمای آینده آنها به سمت مرکز رشد است از رسالت های مراکز نوآوری است

۲۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۹ کد : ۲۶۳۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۹۱
دکترعباس پورزکی مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان گفت: در زمینه ارزیابی طرح های مراکز رشد و امور موسسات از ابتدای سال 1389 مسئولیت این مرکز برعهده من است که حمایت از طرح ها و ایده های برتر که دور نمای آینده آنها به سمت مرکز رشد است از رسالت های این مجموعه محسوب می شود.
حمایت از طرح ها و ایده های برتر که دور نمای آینده آنها به سمت مرکز رشد است از رسالت های مراکز نوآوری است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپورزکی دراین خصوص گفت: تاکنون بیش از ۶۰۰ طرح دراین سال ها مورد ارزیابی کمیته نوآوری این مرکز قرارگرفته است که از این تعداد حدود ۲۵۰ طرح مورد تایید واقع شده که تسهیلات بلاعوض بین ۰۰۰،۸۰۰ تا ۰۰۰،۱,۵۰۰ تومان برای ساخت نمونه اولیه به صاحبان طرح و ایده پرداخت شده است.

وی افزود: عملکرد ما با اهداف اولیه مرکز نوآوری هماهنگ می باشد و از افرادی که طرح ها و ایده های قابل اجرا دارند ولی هنوز به دلیل مشکلات مالی نمونه اولیه ندارند حمایت می کنیم.

دکتر پورزکی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۸۹ تاکنون فرهنگ نوآوری را با تاسیس ۱۴ دفتر در مشهد و شهرستان های استان توسعه دادیم تا بتوانیم گام بلندی برای این مهم در استان و کشور برداریم.

وی دغدغه های مالی و بروکراسی اداری را از بزرگ ترین موانع رشد شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: اگر مسئولان به این امر توجه کنند و سعی در تسهیل امور اداری درجهت تاسیس یا رشد شرکت های دانش بنیان و فناور داشته باشند تحول عظیمی در این حوزه به وجود می آید.

مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان درپایان گفت: امیدواریم میزبان خوبی برای صاحبان ایده های نو در پارک علم و فناوری خراسان باشیم و با مشاوره صحیح و کاربردی به رشد، توسعه و معرفی محصولات فناورانه به حامیان مالی جهت تولید انبوه کمک کنیم.

کلید واژه ها: پارک خراسان


( ۱ )