آغاز همکاری‌های مشترک سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۰ کد : ۲۶۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۹
معاون فناوری‌های پیشرفته خودرویی سایپا از محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در طی بازدید انجام‌شده توسط محققان و پژوهشگران سازمان پژوهش‌های علمی و صنع...
آغاز همکاری‌های مشترک سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا
معاون فناوری‌های پیشرفته خودرویی سایپا از محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در طی بازدید انجام‌شده توسط محققان و پژوهشگران سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا که به‌منظور جلب مشارکت و همکاری صنایع خودروسازی در فعالیت‌های این انجام گرفته‌بود، جلسه‌ای با حضور معاونت فناوری‌های پیشرفته خودرویی این مرکز در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
 بر پایه این گزارش، در این دیدار که با حضور نمایندگان پژوهشکده‌های فناوری‌های شیمیایی، مکانیک، برق و فناوری‌ اطلاعات، و مواد‌پیشرفته و انرژی‌های‌نو و با هماهنگی دفتر مرکزی ارتباط با دانشگاه و صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام پذیرفت از طرح‌ها و پروژه‌های اجرا شدة مرتبط با صنایع خودرو‌سازی از جمله آزمایشگاه پیل‌سوختی، تونل باد و سایت فناوری‌های ماهواره بازدید شد.
در این نشست در خصوص مواردی چون: در دستور کار قرار گرفتن تکمیل طرح ساخت تونل باد افقی با مشارکت صنایع مرتبط از جمله خودرو‌سازی سایپا، مشارکت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در اجرای طرح بررسی فنی و اقتصادی biofuel، مشارکت در طراحی و ساخت رادارهای قابل استفاده در خودرو، مشارکت طرفین در طرح cloud computing و مشارکت و همکاری طرفین در تهیه نرم‌افزار ECU هوشمند خودرو موافقت شد.