پیام تسلیت سرپرست دنشگاه شیراز به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

۲۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۹ کد : ۲۶۳۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۵
دکترابراهیم گشتاسبی راد سرپرست دانشگاه شیراز در پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت سرپرست دنشگاه شیراز به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام تسلیت دکترگشتاسبی راد آمده است:

امروز امام عظیم الشان راحل و شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس مهمان عزیزی را در برمی گیرند و دراین سو مقام معظم رهبری و یاران نیم قرن مبارزه، در فقدان یار و پشتیبانی دلسوز اشک می ریزند.

حضرت آیت ا.. هاشمی رفسنجانی در جوانی با دریای معرفت حضرت امام راحل آشنا گشت و با عشق به ایران و اسلام با ستم مبارزه کرد و تاریخی روشن از زندگی پر برکت خود را در دنیای تاریک رازها و رمزها از خود به جا گذاشت.

این چه دست تقدیر است که این گونه آیات روشن را در جلو چشمان بیداران می نهند مردی که با یاد بزرگ مرد ایران امیرکبیر اشک بر چشمانش جاری می گشت و قلبش نه تنها برای ایران که برای جهان اسلام و فلسطین می طپید در شب شهادت این بزرگ مرد و در سالروز قیام مردم مبارز قم درسال ۵۶ همچون مراد خود که درسالروز قیام مردم همین شهر مقدس در سال ۴۲ به لقا الله پیوست، دعوت حق را لبیک گفت.

آیت ا... هاشمی رفسنجانی قبل از انقلاب با مال و جانش در راه اهداف اسلام و حضرت امام (ره) دفاع کرد و پشتیبان و مدافع مبارزین و منزل مسکونی اش مأمن روحانیان مبارز بود.

در دوران پیروزی انقلاب و بعد از آن در سنگر شهیدبهشتی و شهیدباهنر و شهیدمطهری و رهبرمعظم انقلاب و درقالب حزب جمهوری اسلامی پایه گذار قانون اساسی و نظام مقدس جمهوری اسلامی گشتند و چه تهمت ها و شایعات سو را به جان خریدند و دست از اهداف مقدس خود بر نداشتند.

حضرت آیت ا... هاشمی رفسنجانی این شهید زنده که به دست متحجرین مورد سو قصد واقع شد عمری دوباره یافت تا در زمان جنگ جانشین فرمانده کل قوا باشد و یار و یاور رزمندگان اسلام و درپایان جنگ منادی صلح باشد و به حفظ کیان ایران اسلامی همت گمارد.

پس از جنگ نیز در دوران سازندگی اقدامات بی نظیر وی در آبادانی کشور بر انسان های آگاه پوشیده نیست، فقرزدایی از مناطق با استعداد و دور افتاده مانند بم، چابهار، قشم و دیگر نقاط، ترمیم پالایشگاه ها و نیروگاه ها، ساخت سدهای مهم، ایجاد راههای ارتباطی، پایه گذاری اصلی انرژی هسته ای، ارتباط شایسته با کشورهای همجوار و آسیای میانه، ارتقای شأن ایرانی درجامعه جهانی از مهم ترین اقدامات این امیرکبیر انقلاب اسلامی بود.

در دوران اخیر نیز سینه پر راز و رمز خود را سپر تیر تنگ نظران شایعه پرداز کرد و با متحجران و قاعدین انقلاب و دفاع مقدس مواجه کرد و مقصود جوانان برومند گشت تا از هاشمی بزرگ یک انسان آزادیخواه، منطقی وعادل جلوه گر شود و نامش در دل تاریخ مفصل ایران زمین پایدار.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت بقیه ا... الاعظم (عج) و مقام معظم رهبری دام ظله العالی و ملت شریف ایران به خصوص دانشگاهیان دانشگاه شیراز تسلیت عرض می کنم.

 

کلید واژه ها: شیراز