پیام تسلیت دانشگاه بناب به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

۲۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۲ کد : ۲۶۳۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۷
دکتر مجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام تسلیتی صادر کرد.
پیام تسلیت دانشگاه بناب به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام دکتر عباسیان بدین شرح است:

درگذشت جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی مبارز خستگی ناپذیر، عالم عالیقدر و یار دیرین حضرت امام خمینی و رهبری معظم انقلاب که عمر پر برکت خود را در به ثمر نشاندن و بالندگی هرچه بهتر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران سپری کرد، مایه تاسف، تاثر و تالم عمیق دانشگاهیان بناب گردید.

مبارزات مستمر آن عالم عالیقدر در دوران ستم شاهی و حضور موثر و تعیین کننده او در همه عرصه‌های انقلاب از آغاز تا امروز از وی شخصیتی ممتاز و تکرار نشدنی در تاریخ معاصر ایران ساخت؛ او فقیهی بود که مخلصانه از ابتدای نهضت اسلامی، از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (قدس سره) پشتیبانی کرد و همواره در حمایت عملی از نظام اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله)، لحظه‌ای دریغ نکرد.

ایشان در سایه کارهای ارزشمند و ماندگار توانست القاب مختلفی در فکر و ذهن ملّت همیشه بیدار اسلامی به خود اختصاص دهد؛ گر چه زبان قاصر از بیان مقام آن عزیز از دست رفته است، ولی القابی همچون مرد مصلحت، استوانه انقلاب، یار دیرین انقلاب، امام و رهبری و یا امیر کبیر زمان توصیف جامع و کاملی از ایشان است.

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه بناب این ضایعه عظیم و دردناک را به محضر مقام عظمای ولایت، به ملت شریف ایران و بیت مکرم ایشان از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و برای روح بلند آن عزیز از دست رفته علّو درجات از درگاه حضرت احدیت خواستارم.

انشاالله که روح بزرگش در جوار رحمت الهی با اولیای الهی و شهدا و امام بزرگوار محشور باد.