قائم مقام وزیر علوم بر استمرار اجرای سند گفتمان آموزش عالی تاکید کرد

۲۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۱ کد : ۲۶۳۲۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۱۱
قائم مقام وزیر علوم با اشاره به ابلاغ سند گفتمان آموزش عالی در تیرماه سال 1394 گفت: این سند حاوی اولویت های اصلی وزارت علوم است و همواره باید مورد استناد کلیه مدیران آموزش عالی بوده و اجرایی شود.
قائم مقام وزیر علوم بر استمرار اجرای سند گفتمان آموزش عالی تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد سعید تسلیمی در شورای معاونان و مدیران وزارت علوم با تاکید بر سرعت و جدیت بیشتر در انجام امور گفت: در مدت زمان باقی ماده از دولت یازدهم باید از همه ظرفیت های موجود در وزارت علوم و دانشگاهها برای تحقق برنامه های وزیر و ریاست جمهوری استفاده کنیم.

قائم مقام وزیر علوم افزود: تمام مدیران آموزش عالی باید همت خودرا برای اصلاح نگرش ها و رویه های موجود متناسب با برنامه های سند گفتمان آموزش عالی به کار گیرند و بستر اجرای این سند را در طول زمان فراهم کنند.

در ادامه نشست شورای معاونان و مدیران وزارت علوم، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۸۰۰ نخبه کشور در اتاق های فکر استانی به مدیران استانی مشورت می دهند گفت: تشکیل این اتاق ها را در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاهها است.

دکتر سید ضیاء هاشمی افزود: اعضای هیئت علمی دانشگاهها، نخبگان علمی و هنری و مدیران دستگاههای اجرایی استان در قالب کارگروههای تخصصی در اتاق های فکر استانی مشکلات استان خودرا رصد می کنند و پیشنهادات خودرا به مدیران استانی و ملی ارائه می کنند تا در برنامه ریزی مورد استفاده قرار گیرند.

وی با اشاره مشارکت وزارت علوم، مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه در سیاستگذاری اتاق های فکر استانی گفت: دبیرخانه اتاق های فکر استانی در وزارت علوم مستقر است و وزارت علوم از تقویت این نهاد به عنوان کانون پیوند دانشگاه و جامعه حمایت می کند.

در ادامه این نشست دکتر وحید شالچی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مطالعات فرهنگی گزارشی را از عملکرد اتاق های فکر استانی ارائه کرد.

 

 

 


( ۱ )