آغاز همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و گروه صنعتی مپنا

۱۹ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۴ کد : ۲۶۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۹
دکتر عباس علی آبادی مدیر عامل گروه صنعتی مپنا در نشستی با دکتر سید محمد مهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و پژوهشگران این پژوهشگاه ، در خصوص همکاری های علمی و پژوهشی دیدار و گفتگو کرد.به گزارش...
دکتر عباس علی آبادی مدیر عامل گروه صنعتی مپنا در نشستی با دکتر سید محمد مهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و پژوهشگران این پژوهشگاه ، در خصوص همکاری های علمی و پژوهشی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر هادوی این نشست را آغاز همکاری این پژوهشگاه و گروه صنعتی مپنا دانست و اظهار داشت: از این پس ما بطور جدی وارد همکاری با گروه صنعتی مپنا می شویم و بزودی در خصوص پروژه های مورد نظر این گروه همکاری خواهیم کرد.
وی در خصوص اهداف کلان پژوهشگاه در چارچوب اجرای پروژه های تحقیقاتی کاربردی، برگزاری دوره های پژوهش محور کارشناسی ارشد و دکتری و مشارکت در پروژه های ملی و بین المللی و همچنین توانمندی های پژوهشگاه توضیحات کاملی ارائه کرد
دکتر هادوی پس از معرفی پژوهشگاه و زمینه فعالیت آن به زمینه های مشترک پژوهشی با گروه صنعتی مپنا پرداخت و اظهار داشت: این پژوهشگاه می تواند در زمینه پوشش دهی پوشش های سد حرارتی، دانش فنی تهیه مواد اولیه، مواد جدید در ساخت قطعات توربین ها،مشخصه یابی و تست های عملکردی مواد و قطعات ،تعمیر قطعات ارزشمندی مثل پره های توربین،بیو مواد،انرژی های نو و آینده پژوهی با گروه صنعتی مپنا همکاری کند.
وی همچنین با تاکید بر اهمیت بحث بازیافت ضایعات در محیط زیست گفت: این پژوهشگاه می تواند در زمینه بازیابی مواد سرامیکی در پوسته های سرامیکی از جنس آلومینا و زیر کونیا به منظور استفاده در سایر کاربردها و بازیافت قراضه های سوپر آلیاژها با گروه مپنا همکاری داشته باشد.
دکتر علی آبادی نیز در ادامه، از تحقیقات و پروژه های پژوهشگاه مواد و انرژی برای همکاری استقبال کرد و اظهار داشت: ما مصصم به همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی در زمینه های مورد نیاز گروه صنعتی مپنا هستیم و امیدواریم هر چه زودتر این همکاری صورت پذیرد.
وی جدیت و پشتکار در پیگیری امور را لازمه همکاری های متقابل دانست و گفت: شرکت مپنا مرزی برای خود ندارد و در هر زمینه ای که منجر به تولید ثروت گردد، بطور جدی همکاری می کند.
مدیر عامل گروه صنعتی مپنا با تاکید بر بحث آینده پژوهی، افزود: ما خواهان همکاری و راهنمایی پژوهشگاه مواد و انرژی هستیم.
دکتر علی آبادی خاطر نشان کرد: این پژوهشگاه می بایست با ارائه بحث های راهبردی و استراتژیک روی پروژه های معین و صنعتی کار کند.
در این نشست مقرر شد کارگروهی متشکل از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه مواد و انرژی ، مدیران و کارشناسان گروه صنعتی مپنا جهت بررسی زمینه های همکاری و موضوعات مورد توافق تشکیل شود تا کار کارشناسی لازم در این خصوص انجام گیرد .
گفتنی است نتیجه حاصل در جلسه کارگروه، طی نشست آتی با حضور ریاست پژوهشگاه مواد و انرژی و مدیر عامل گروه صنعتی مپنا، ارائه و تصمیم نهایی در نحوه اجرای طرح ها اتخاذ خواهد شد.