آغاز همکاری‌های مشترک علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۲ کد : ۲۶۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۴
همکاری‌های مشترک علمی و پژوهشی مرکزتحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران آغاز شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجید جوانمرد رئیس پژ...
همکاری‌های مشترک علمی و پژوهشی مرکزتحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجید جوانمرد رئیس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان بازدید کرد.
دراین نشست که با حضور دکتر فلاحی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان، معاونان، رؤسای بخش‌های تحقیقاتی و تعدادی از محققین مرکز برگزارشد، ظرفیت‌ها و امکانات پژوهشی و آموزشی این مرکز برشمرده شد.
همچنین دکتر جوانمرد گزارشی از فعالیت‌های پژوهشکده کشاورزی و مأموریت‌ها و وظایف سازمانی وفعالیت‌های گذشته و جاری پژوهشکده را ارائه کرد.
دراین دیدار از امکانات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و مزارع و آزمایشگاه‌ها بازدید شد و بر انجام فعالیت‌های پژوهشی مشترک و چگونگی تجاری‌سازی این فعالیت‌ها تاکید شد.
گفتنی است درخصوص تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی به ویژه در زمینه گل و گیاهان زینتی، درختان بومی اصلاح شده (گلابی وحشی، ازگیل) و همچنین مبارزه زیستی با آفات و بیماری‌های صیفی‌جات و گیاهان جالیزی و همچنین آزمایشگاه ارزیابی حسی روغن زیتون بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.