انعقاد قرارداد همکاری علمی با دو تن از استادان برجسته ایرانی خارج از کشور دردانشگاه تبریز

۱۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۲ کد : ۲۶۲۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۹
ازسوی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با دو تن از استادان برجسته ایرانی خارج از کشور به عنوان استاد مشترک مدعو قرارداد همکاری علمی منعقد شد.
انعقاد قرارداد همکاری علمی با دو تن از استادان برجسته ایرانی خارج از کشور دردانشگاه تبریز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد مقدم واحد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با اعلام این خبر، گفت: در راستای این قرارداد دکترمحمد شاهیده‌پور استاد دانشگاه ایلینویز آمریکا و دکترحمیدرضا زارعی‌پور استاد دانشگاه کالگری کانادا به عنوان استادان مدعو همکاری خود را با دانشگاه تبریز آغاز کردند.

وی افزود: دکترشاهیده‌پور به عنوان متخصص در زمینه بهینه سازی و کنترل سیستم‌های تولید و توزیع برق و مدل سازی این سیستم‌ها در سطح بین المللی فعالیت می‌کند.

دکترمقدم واحد گفت: تالیف ۶ کتاب و بیش از ۴۰۰ مقاله مرجع در زمینه برنامه ریزی و کنترل سیستم‌های تولید و توزیع برق، راهنمایی بیش از ۸۵ پایان نامه دکتری و فوق دکتری، اجرای بیش از ۷۰ قرارداد پژوهشی در دنیا، سردبیری نشریه شبکه هوشمند IEEE ، پایه گذاری مرکز انرژی‌های نو برای بقای بشریت، عضویت در کمیته مطالعات ریز شبکه‌های سازمان ملل و عضویت در فرهنگستان مهندسی ایالات متحده آمریکا، از دیگر سوابق علمی و اجرایی دکترشاهیده‌پور است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، اضافه کرد: دکترزارعی‌پور، استاد دانشگاه کالگری (Calgary) کانادا بوده و انتشار بیش از ۶۵ مقاله در مجلات مختلف ISI ، ارائه بیش از ۴۰ مقاله در کنفرانس‌های مختلف بین المللی، اجرای بیش از ۱۶ طرح تحقیقاتی، کار‌شناس ارشد آزمایشگاه دانشگاه Waterloo (کانادا) و مشاور بهره بردار سیستم برق آلبرتا از جمله سوابق علمی و اجرایی وی است.

کلید واژه ها: تبریز