بازدید رئیس پژوهشگاه نیرو و هیئت همراه از پارک علم و فناوری خراسان

۱۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۵ کد : ۲۶۲۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۲
‎ دکتر محمدصادق قاضی زاده رئیس پژوهشگاه نیرو ، مهندس متولی زاده مدیرعامل شرکت برق خراسان و هیئت همراه از آخرین دستاوردهای پارک علم و فناوری خراسان ازجمله تست اولیه موتور سیکلت هیبریدی بازدید کردند .
بازدید رئیس پژوهشگاه نیرو و هیئت همراه از پارک علم و فناوری خراسان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه دکتر محمد صادق قاضی زاده با اشاره پیشرفت های قابل توجه پارک علم و فناوری خراسان به آخرین یافته های علمی، پژوهشی و صنعتی در پیشبرد سند ششم توسعه اشاره کرد وگفت: خوشبختانه این مجموعه به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری رشد قابل توجه ای داشته است و وظیفه ما است حمایت کنیم از ایده های برتر شرکت های دانش بنیانی که موفق به طراحی و ساخت آخرین تکنولوژی روز دنیا در صنایع مختلف شده اند.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان اگر از ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر استفاده کنند بدون شک این پتانسیل وجود دارد که این مجموعه به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه نیرو اضافه کرد: ایده های شرکت های دانش بنیان در صورت ارائه نقشه راه از تسهیلات ویژه ای برخوار می شوند که خود کمک شایانی به بخش های مختلف صنایع در کشور خواهد شد.

در ادامه این نشست دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: شرکت های دانش بنیان این مجموعه توانسته در تبدیل دانش به محصول و خلق ثروت ورفع نیازهای فناورانه دستگاه های اجرایی استان گام های مهم و موثری بردارد.

وی با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان در صنایع برق، نفت، گاز، پتروشیمی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین کارخانه های داروسازی خاص کشور (تولید فاکتور هشتم خون با روش نوترکیب) با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی آستان قدس رضوی با حضور مسولین کشور به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: خوشبختانه طرح های فناورانه شرکت های دانش بنیان این مجموعه توانسته است همکاری هایی را با پالایشگاه های کشور، وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی داشته باشد.

دکتر سید حسن علم الهدایی با بیان اینکه یکی از معضلات کشور بحث آلودگی های زیست محیطی است خاطر نشان کرد: آلودگی هوای کشور علی الخصوص در کلان شهرها میلیاردها دلار به دولت تحمیل می کند که این مهم باید مورد توجه مسولان قرار گیرد که می شود با جایگزین کردن خوردروها و موتور سیکلت های هیبریدی درصد قابل توجهی از این آلایندگی ها را کاهش داد.