کنگره بین المللی روانشناسی خانواده در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۱۱ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۴ کد : ۲۶۲۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۰
با حضور استادانی از دانشگاه های داخلی و خارجی و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، کنگره دو روز بین المللی روانشناسی خانواده در این دانشگاه آغاز به کار کرد.
کنگره بین المللی روانشناسی خانواده در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این کنگره بین المللی که در دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، با بیان اینکه این دانشگاه با ۱۶ هزار دانشجو، یک هزار و ۲۰۰ دانشجوی مقطع دکتری، چهار هزار دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱ هزار دانشجوی مقطع کارشناسی رسالت انجام فعالیت‌های پژوهشی در جنوب‌غرب کشور را بر عهده دارد، گفت: انجام تحقیقات یکی از مأموریت‌های وزارت علوم است.

 

دکتر ابراهیم حاجی‌دولو با بیان اینکه دانشگاه شهید چمران اهواز دارای ۲۴ مجله علمی - پژوهشی است که برخی از آن‌ها ازجمله دستاوردهای روان‌شناختی، علوم تربیتی، توسعه اجتماعی دانش و پژوهش مترقی، مرتبط با موضوع این کنگره به ارائه دستاوردهای علمی می‌پردازند، افزود: همچنین چهار دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی، الهیات و معارف اسلامی، اقتصاد و علوم اجتماعی و ادبیات و علوم انسانی مرتبط با موضوع این کنگره مشغول به فعالیت هستند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف کنگره ارائه آخرین یافته‌های علمی در سطح خانواده در راستای دیپلماسی علمی است، ‌ بیان کرد: طرح بنیان خانواده به عنوان بنیادی‌ترین بنیان اجتماعی و بررسی نقش بی‌بدیل آن در سلامت اجتماعی و فردی از ضرورت‌های این کنفرانس است. به گفته یکی از پژوهشگران دنیا برای انهدام تمدن، سه عنصر خانواده، ‌ نظام آموزشی و الگوها باید از بین برود. نماد نظام خانواده زن، ‌ نظام آموزشی معلم و الگوها علما و دانشمندان هستند.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این کنگره علمی با هدف اینکه موجب شود پژوهش‌های انجام‌شده در این حوزه وارد کتاب‌های درسی شوند و تأثیر لازم را در اجتماع داشته باشند، برگزار شده است