بازدید وزیر علوم از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ، فناوری و فن بازار

۲۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۶ کد : ۲۶۲۳۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۱
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ازغرفه پژوهشگاه فضایی ایران در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ، فناوری و فن بازار بازدید کرد.
بازدید وزیر علوم از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ، فناوری و فن بازار

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی با حضور در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری که به مناسبت هفته پژوهش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود، از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران و دستاوردهای آن بازدید کرد.

در این دیدار، دکتر حسن حدادپور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران توضیحاتی را در خصوص فعالیت های علمی و تحقیقاتی این پژوهشگاه در عرصه علم و فناوری فضایی ارایه کرد.
دکتر حدادپور همچنین به معرفی پروژه های پژوهشگاه فضایی ایران ارائه شده در این نمایشگاه پرداخت که از جمله آنها پروژه ماهواره ای پارس ۱ است.
وی افزود: پروژه پارس ۱ با هدف طراحی، ساخت و بهره برداری در مدار یک ماهواره سنجشی با رویکرد کاربردی در پژوهشگاه فضایی ایران در دست اجرا است.
دکتر حداد پوردر ادامه گفت : در غرفه پژوهشگاه فضایی ایران، پروژه های دیگری چون تراستر گاز سرد، بدنه های نانو کامپوزیتی فدا شونده، پین پولر، چرخ عکس العملی، بوم گرادیان جاذبه و بخش توان سامانه های فضایی ارائه شده است وافزون بر این، طرح های دیگری چون فرستنده و گیرنده باند ku، سیستم جدایش، کلمپ_باند، لایه جاذب سلول های خورشیدی، پیل سوختی ۵ کیلو وات فشرده، ماژول خورشیدی سیلیکونی و گالیوم سلناید، ساندویچ پنل لانه زنبوری، و نمونه آزمایشگاهی باتری لیتیوم یون و باتری ثانویه روی_نقره ارائه شده است.
دستاوردها و فناوری‌های ارائه شده در غرفه پژوهشگاه فضایی ایران حاصل پروژه‌هایی است که در پژوهشکده‌های این پژوهشگاه شامل سامانه‌های ماهواره، سامانه‌ها حمل و نقل فضایی، رانشگرهای فضایی، مکانیک و مواد و انرژی به اجرا درآمده است.
گفتنی است هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار که از ۲۴ آذر سال‌جاری آغاز به کار کرده است، تا ۲۸ آذرماه دایر خواهد بود.