معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به نامه نمایندگان به رئیس‌جمهور :میانگین بودجه آموزش عالی بیش از ۱۳.۵ درصد رشد داشته است

۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۴ کد : ۲۶۲۲۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۹۲
دکترمحمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به نامه نمایندگان به رئیس‌جمهور مبنی بر تنزل جایگاه آموزش عالی در لایحه بودجه سال ۹۶ گفت: میانگین رشد بودجه آموزش عالی در لایحه بودجه سال ۹۶ بیش از ۱۳.۵درصد است.
معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به نامه نمایندگان به رئیس‌جمهور :میانگین بودجه آموزش عالی بیش از ۱۳.۵ درصد رشد داشته است
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر امید در پاسخ به سوال ایسنا درمورد نامه تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور مبنی بر تنزل جایگاه آموزش عالی در لایحه بودجه سال ۹۶ اظهار داشت: ردیف بودجه هیچیک از مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌هایی که در سال ۹۵ دانشجو پذیرش کرده‌اند، در لایحه بودجه سال ۹۶ حذف نشده است و سطح هیچ‌یک از موسسات آموزش عالی نیز نسبت به سطح مصوب آن‌ها در شورای گسترش آموزش عالی تنزل نداشته است.
وی افزود: رشد بودجه موسسات و مراکز آموزش عالی مربوط به مناطق محروم غالباً بیش از میانگین رشد آموزش عالی بوده و در مواردی تا بیش از ۴۰ درصد رشد هم برای این مراکز و موسسات کوچک و تازه تاسیس پیش‌بینی شده است.
دکترامید خاطرنشان کرد: مرجع تصمیم‌گیرنده در مورد سطح و جایگاه موسسات آموزش عالی به حکم قانون، شورای گسترش آموزش عالی است و همه ساله مصوبات شورای گسترش آموزش عالی به سازمان برنامه و بودجه اعلام می‌شود. بر همین منوال، در سال جاری نیز لیست آخرین مصوبات شورای گسترش آموزش عالی که هیچ‌گونه کاهش سطحی هم برای موسسات آموزش عالی در آنها نبوده است، به سازمان برنامه و بودجه اعلام و در لایحه بودجه منظور شده است.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تاکید کرد: تصمیمات وزارت علوم و شورای گسترش آموزش عالی مبتنی بر اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی علم و فناوری و طرح آمایش آموزش عالی، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و وزارت علوم ملزم و مصمم به اجرای این سیاست هاست و بر اساس این اسناد بالادستی، هرگونه توسعه و ارتقای موسسات آموزش عالی در چارچوب ظرفیت ها و مزیت های منطقه‌ای در مناطق ۱۰ گانه کشور انجام خواهد شد.
دکترامید در پایان، بودجه آموزش عالی کشور را ناکافی دانست و از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای توجه بیشتر به بودجه دانشگاه‌ها در لایحه بودجه ۹۶ ابراز خوشحالی و تشکر کرد.

کلید واژه ها: دکتر امید