پیام تسلیت وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مناسبت درگذشت شادروان دکتر ابراهیم اسرافیلیان

۲۵ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۰ کد : ۲۶۲۲۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۲۸
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در پی درگذشت شادروان دکتر ابراهیم اسرافیلیان استاد پیشکسوت دانشگاه علم و صنعت ایران پیام تسلیتی صادرکرد:

ه گزارش روابط عمومی وز ارت علوم، متن پیام دکتر فرهادی بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون
با کمال تاسف و تاثر، درگذشت اندوهبار شادروان دکتر ابراهیم اسرافیلیان استاد پیشکسوت دانشگاه علم و صنعت ایران موجب تألم و تأثر شد.
بی تردید سال ها فعالیت ارزنده ایشان در حوزه علم ریاضی و کسب افتخارات علمی در عرصه جهانی و تربیت دانشجویان زبده در این عرصه، منشأ خیر ماندگار در میان دانشگاهیان و جامعه خواهدبود.
این ضایعه را به خانواده معظم و معزای آن مرحوم، جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.
گفتنی است دکتر ابراهیم اسرافیلیان دانش آموخته دکتری ریاضی گرایش هندسه و دیفرانسیل از دانشگاه سوتمیتون انگلستان سال ۱۳۱۴ هجری شمسی در نجف آباد متولد شد. عضو هیئت علمی و استاد بازنشسته و بنیانگذاردانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران، رئیس اسبق دانشکاه های علم و صنعت ایران و خوارزمی، قائم مقام وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، ریاست موسسه عالی آمار و انفورماتیک و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ازجمله فعالیت های این دانشمند برجسته ایرانی است. انتشار شش کتاب علمی و بیش از ۵۷ مقاله در مجلات معتبر علمی و عنوان مرد علمی جهان در رشته ریاضی در سال های ۱۹۹۷ و ۹۸ میلادی در کارنامه علمی مرحوم پروفسور ابراهیم اسرافیلیان ثبت شده است.
این ریاضیدان مشهور جهان پس از دوره ای سخت بیماری در ۸۱ سالگی دار فانی را وداع گفت و بنا به وصیت خودش در گلزار شهدای شهر نجف‌آباد به خاک سپرده می شود.
 
 

( ۲ )