آغاز ثبت نام اعتکاف در دانشگاه شاهرود

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۰ کد : ۲۵۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۵
هیئت مذهبی فاطمیون دانشگاه شاهرود از آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در این دانشگاه خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،حسین علی زاده  مسئول مذهبی فاطمیون از آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف ...
هیئت مذهبی فاطمیون دانشگاه شاهرود از آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،حسین علی زاده  مسئول مذهبی فاطمیون از آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در این دانشگاه خبر دادو گفت: مکان ثبت نام برادران جلوی سلف سرویس و مسجد دانشگاه و خواهران هم جلوی سلف سرویس خوابگاه و اتاق فرهنگی یاس است.

وی با بیان اینکه مراسم  اعتکاف  از سیزدهم ماه رجب تا پانزدهم این ماه به مدت سه روز برگزار می شود  اظهار داشت: دختران در مسجد دانشگاه شاهرود و برادران نیز در مسجد دانشگاه آزاد معتکف می شوند.

علی زاده اظهار داشت: اعتکاف بهترین فرصت برای دوری از فراموشی و غفلت، صیقل دادن روح و روان و تقویت معنویت در خود است و حضور جوانان در این آئین دینی تضمین کننده سعادت آنهاست.
 مسئول هیئت فاطمیون دانشگاه شاهرود، اعتکاف را  فرصتی برای جهاد با نفس دانست و افزود:  انسان در این سه روز با فاصله گرفتن از مادیات و پرداختن به معنویات و صیقل روح خود،با دنیای جدیدی آشنا می‌شود که مانند پرواز و تعالی روح است.
وی در پایان با ابراز امیدواری از استقبال گسترده دانشجویان از این مراسم معنوی خاطر نشان کرد: سال گذشته حدود 340 نفر در محل برگزاری اعتکاف در این دانشگاه معتکف شده بودند.