آشنایی دانشجویان آلمانی با ارزش‌های دفاع مقدس از طریق آثار هنری دراصفهان

۰۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۳ کد : ۲۵۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۳۰
دکترفرهنگ مظفر رئیس دانشگاه هنراصفهان گفت: اولین کارگاه تخصصی مشترک میان دانشگاه هنراصفهان و دانشگاه فرایبورگ آلمان در زمینه هنرهای تجسمی و کاربردی دراصفهان برگزارمی‌شود که فضایی مشترک میان این دو دان...
دکترفرهنگ مظفر رئیس دانشگاه هنراصفهان گفت: اولین کارگاه تخصصی مشترک میان دانشگاه هنراصفهان و دانشگاه فرایبورگ آلمان در زمینه هنرهای تجسمی و کاربردی دراصفهان برگزارمی‌شود که فضایی مشترک میان این دو دانشگاه به وجود خواهد آمد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمظفر دراین مراسم گفت: با توجه به سفر هیئتی متشکل از دانشجویان و اساتید از دانشگاه هنر اصفهان به فرایبورگ و برگزاری کارگاهی در آنجا، متقابلاً امسال نیز کارگاهی هم باحضور گروهی دانشگاهی از فرایبورگ در دانشگاه هنر برنامه ریزی و اجرا می شود که از چند روز گذشته نیز مهمان دانشگاه هنراصفهان بوده و هستند.
وی افزود: گروه نقاشی و گرافیک دانشکده تجسمی و همچنین صنایع دستی باهمکاری گروه نگارگری و هنرهای اسلامی دربرنامه ای میزبان تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشگاه  PH  فرایبورگ فردا در دانشکده تجسمی دانشگاه هنراصفهان می باشند.
رئیس دانشگاه هنراصفهان گفت: به مناسبت ایام آزادسازی خرمشهر به صورت همزمان برنامه ای مشترک با ارتش که نمایشگاه و غرفه های ارتش نیز به صورت نمادین دردانشگاه هنر برپا خواهد شد تا دانشجویان هر دو دانشگاه با مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس آشنا شوند.
دکترمظفر درادامه گفت: حدود ۵۰ نفر ازدانشجویان دانشگاه هنراصفهان دعوت شده تا به صورت هنری از مفاهیم دفاع مقدس، خرمشهر، ایثار و شهادت خلق اثر کنند، دانشجویان آلمانی نیز غرفه ای با مضمون ارائه آثار هنری خود دردانشگاه هنراصفهان و در کنار نمایشگاه دانشجویان دانشگاه هنر برپا کرده اند.
وی افزود: نمایشگاه دانشجویان دانشگاه هنراصفهان حول محور دفاع مقدس می‌باشد که قسمتی از آن آثاری مشترک با دانشجویان آلمانی است که این اقدام هم جنبه بین‌المللی برای دانشگاه هنراصفهان خواهد داشت و هم جنبه تبادلات فرهنگی که آنها نیز حفاظت جوانان ما از ارزش‌های دفاع مقدس را شاهد باشند.
 دکترمظفر درادامه گفت: هدف از برگزاری چنین برنامه‌های مشترکی میان این دو دانشگاه، گسترش مراودات بین‌المللی ما با دانشگاه‌های دنیا و پی بردن همه کشورهای به ایستادگی ملت ایران پای ارزش های دینی و باورهای دفاع مقدس می باشد.
گفتنی است بازدید یکی از امرای ارتش جمهوری اسلامی از نمایشگاه و غرفه‌های دانشجویان دانشگاه هنراصفهان نیز ازدیگر برنامه‌های این دانشگاه می‌باشد، که دراین غرفه‌ها آثاردستی و هنری دانشجویان عرضه خواهد شد و به دانشجویان برای خلق اثرهای ارزشی و هنری انگیزه ای دوچندان می‌بخشد.