آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، در لیست آزمایشگاه های معتمد سازمان محیط زیست کشور قرار گرفت

۲۳ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۵ کد : ۲۵۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۳
دکتر سید مهدی زیارت نیا معاون پژوهشی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی در لیست آزمایشگاه های معتمد سازمان محیط زیست کشور قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی وزا ...
دکتر سید مهدی زیارت نیا معاون پژوهشی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی در لیست آزمایشگاه های معتمد سازمان محیط زیست کشور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زیارت نیا با اعلام این خبر افزود: پژوهشکده علوم و صنایع غذایی تنها مرکز تحقیقات تخصصی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه علوم و صنایع غذایی است که با درک مشکلات موجود و چالش‌های پیش روی کشور در حوزه سلامت و امنیت غذایی اقدام به تشکیل آزمایشگاه مرکزی کرده است.
وی با اشاره به روز آمدی دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی آزمایشگاه مرکزی این موسسه پژوهشی گفت: انعقاد قرارداد با مراکز مختلف علمی، تحقیقاتی و بخش خصوصی و نیز بهره‌مندی از نیروی انسانی علمی و فنی مجرب در انجام آزمون ها، این آزمایشگاه را به بازوی کمکی سازمان حفاظت محیط زیست در امر پایش و اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی تبدیل کرده است.
 دکتر زیارت نیا تاکید کرد: این مرکز آمادگی خود را جهت ارائه خدمات آزمایشگاهی به سایر موسسات نظارتی نیز اعلام می دارد.
گفتنی است آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی در حال حاضر به عنوان آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد خراسان رضوی نیز فعالیت می کند.